בריאות טובה
»
»
»

בוטוקס

הבוטוקס זהו קיצור של בוטולניום טוקסין. זהו חומר המופק מן הרעלן קלוסטוריזם בוטולינום שעד לא מזמן היה ידוע כחומר קטלני המסוגל להרוג אדם גם במינון נמוך מאוד, מאחר ורעלן זה למעשה חוסם את שיחרורו של הנוירוטרנסמיטר אצטילכולין. את הבוטוקס מפיקים למעשה מן החלבון בוטליניום טוקסין A באמצעות דילול.

לאחרונה, החל משנות ה-70 של המאה ועשרים החלו להשתמש בו למטרות רפואיות, תחילה לצורך תיקון עין עצלה, הזעת יתר, בעיות שרירים, שיתוק ועוויתות ועם הזמן החלו להשתמש בו גם למטרות אסתטיקה, כאשר מצאו כי אותו חומר אפקטיבי גם בהעלמת קמטים בפנים הודות לאיכויות המרדימות שלו. השימושים העיקריים של הבוטוקס הם לטשטוש קמטים באזור העיניים והגבות ושרירי הפנים הצידיים.

תהליך הזרקת הבוטוקס?

את תהליך הזרקת הבוטוקס לא מתחילים עם הרדמה, רק לעיתים רחוקות מאוד ניתן לתת משחה המאלחשת את מקום ההזרקה. את הבוטוקס מזריקים ישירות לשריר, לשריר ספסטי (הממוקם בין השריר לעצב). או אז נוצר שיתוק המונע מן העור התכווצות נוספת.

הבוטוקס אינו משפיע לנצח, יעילותו נמשכת לאורך שלושה עד ארבעה חודשים. לאחר מכן דרושה הזרקה נוספת כדי לשמר את מראה הפנים הצעיר.

חשוב לומר כי חומרים אלו אינם עוצרים את הזדקנות העור כי אם מהווים טיפול קוסמטי נקודתי.

כמו כן, ראוי להדגיש כי הזרקת בוטוקס אינה יעילה במקרים של קמטים סטטיים או קמטים הקשורים למבנה העור, רק במקרים של קמטים הנגרמים מהזזת שרירים ותנועות הפנים.

תופעות לוואי

הזרקת בוטוקס לצורך העלמת קמטים עשויה לגרום לכאב קל בעת ההזרקה ומעט אחרייה. אחת מתופעות הלוואי הרווחות הן שטפי דם, אולם אלו נעלמים לאחר מספר מועט של ימים. יש סכנה שיהיו בעיות בעפעפיים, כאבי ראש, חולשה, איסימטריות בפנים, לנשים בהריון המזריקות בוטוקס אסור לשתות אלכוהול וליטול תרופות אנטי דלקתיות במשך כשבועיים לפני הטיפול.

הבוטוקס לא מתאים לקמטים סטטיים אשר לא מושפעים מתנועות שרירי הפנים או לקמטים מאוד עדינים שקשורים למבנה העור.

מסיבות בוטוקס

מספר ימים לאחר שנתן ה-FDA האמריקני (Food and Drug Administration) אישור רשמי להזרקת בוטוקס החל הטרנד של מסיבות בוטוקס. מסיבות אלו במבט ראשון נראו ככל מסיבה אולם בנוסף לבופה העשיר באוכל גורמה, לאלכוהול המשובח שהוגש שם ומוסיקת האווירה יכולתם גם לעבור הזרקת בוטוקס.

נכון להיום החוק אמריקני אינו מתיר מסיבות בוטוקס וזאת בעקבות מותה של אישה שלקחה חלק במסיבת בוטוקס עקב רגישות לחלבון שבבוטוקס.

כן כן, גם בישראל ניתן לפגוש במסיבות בוטוקס רק צריך להיות מקושר לאנשים הנכונים. אולם גם משרד הבריאות הישראלי אינו מעודד מסיבות בוטוקס ומתריע כי הליכים כגון אילו צריכים להעשות במסגרות רפואיות בלבד, בהן יש רקורד של המטופל וסביבה רפואית ראויה.

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר