בריאות טובה
»
»
»

דרכים למניעת מחלת AMD

אין דרך מוחלטת למנוע את מחלת AMD, אך מחקרים אשר נערכים בתחום שופכים אור לגבי גורמים אשר מפחיתים את הסיכון להתפתחות המחלה. אף על פי שהמחלה עדיין בשלבי המחקר ורב הנסתר על הגלוי, ידוע כבר היום כי הגורמים השונים אשר סבורים כמפחיתי סיכון למחלה, אכן מפחיתים את הסיכון בעשרות אחוזים. יתרה מכך ישנן עדויות כי גם לחולי AMD בשלבי המחלה המוקדמים ואף בשלביה המתקדמים, מניבים תוצאות חיוביות ביותר מביצוע פעולות מפחיתות סיכון אלה. כלומר אלו לא רק פעולות אשר מפחיתות את הסיכוי להתפתחות המחלה אלא גם מאטות את התקדמותה לאחר התפרצותה.

11 דרכים אשר מפחיתות את הסיכון למחלה ועוזרות בהאטת התקדמותה בחולי AMD:

אמנם מחלת AMD עדיין נחקרת אך כבר כיום ידוע כי כל הדרכים לעיל מפחיתות באופן משמעותי את הסכנה לחלות, את התפתחות המחלה ואף מצילות את ראיית החולים. חיים בריאים מובילים לעיניים בריאות.

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר