בריאות טובה
»
»

העלמת קמטים

הצורך ההולך וגובר לשמור על מראה צעיר הביא בשנים האחרונות להתפתחותם של הליכים ופרוצדורות כירורגיות המטשטשות את עקבות ההזדקנות וההתבגרות ומביאים להעלמת קמטים - בקלות יחסית.

איך נוצרים קמטים?

כבר מגיל מסוים רובנו יכולים לראות את הופעתם של ניצני ההזדקנות הניכרים בפנינו: קמטי הבעה כגון קמטי צחוק מפתיעים אותנו בבוקר בהיר וקמטים בצוואר ובמצח גם כן עשויים לחרוץ על פנינו את סוד גילינו.

קמטים אלו על פי רוב נוצרים באזור המצח, בצידי השפתיים, בצידי האף, ובעיניים. הסיבה לקמטים אלו בפנים שלנו טמונה ככל הנראה בעובדה כי לאחר שבאזורים מסוימים בפנים שלנו שרירים מתכווצים הרבה פעמים כגון הפה בעת לעיסה או חיוך ועם השנים מתקשים השרירים שלנו לחזור למצב הסטנדרטי לאחר מאמץ ונותר קמט בפנים שלנו.

כשמדובר על העלמת קמטים אז ניתן לדבר על מספר טיפולים: פילינג, מתיחת פנים, בוטוקס, מיזוטרפיה ומילוי קמטים. לכל טיפול יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. כמעט בכל מרכז אסתטי ניתן למצוא טיפולים להעלמת קמטים כגון טיפולי בוטוקס או מיזותרפיה שיצמצמו את הופעת הקמטים בפנים.

הצורך ההולך וגובר של כל אחד מאיתנו לשמור על מראה צעיר, הביא בשנים האחרונות להתפתחותם של הליכים ופרוצדורות כירורגיות המטשטשים את עקבות ההזדקנות וההתבגרות ומבצעים העלמת קמטים בקלות יחסית ובצורה יעילה ביותר.

כבר מגיל מסוים רובנו יכולים לראות את הופעתם של ניצני ההזדקנות בפנינו: קמטי הבעה כגון קמטי צחוק מפתיעים אותנו בוקר בהיר אחד, וקמטים בצוואר ובמצח גם כן עשויים לחרוץ על פנינו את סוד גילנו. כל זה יכול לקרות בלי שבכלל נשים לב לזה, עד שיום אחד תיפול ההכרה: אנחנו צריכים משהו שיעלים את הקמטים הללו.

קמטים אלו על פי רוב נוצרים באזור המצח, בצידי השפתיים, בצידי האף, ובעיניים. הסיבה ליצירתם טמונה ככל הנראה בהתכווצות בלתי פוסקת של השרירים באזור זה, כגון שרירי הפה, אשר 'עובדים שעות נוספות' בחיוך, דיבור ולעיסה. עם השנים מתקשים השרירים לחזור למצבם הסטנדרטי לאחר מאמץ, וכך נותר קמט בפנים.

גם לגיל יש כאן חשיבות מכרעת. העור שלנו הופך להיות פחות ופחות אלסטי עם הגיל ולכן לא מפתיע שרוב האנשים אשר מבצעים העלמת קמטים הם אנשים מבוגרים, לרוב מעל גיל 40. עם זאת, לא מעט צעירים מבצעים גם הם טיפולים כאלו.

כיצד משיגים העלמת קמטים מהפנים?

כאמור, ישנן היום לא מעט שיטות שמבטיחות טיפול בקמטים ואף עושות זאת בצורה יעילה ביותר, עד כדי העלמה של סימני ההבעה לחלוטין. כיום, גם לא קשה לאתר בעלי מקצוע אשר מבצעים את הטיפולים הללו. הם נמצאים בכל מכון קוסמטי, קטן כגדול, כמעט תמיד.

אז אילו טיפולים מציעים את האפשרות הנהדרת הזו?

 למידע נוסף על המלחמה בקמטים מומלץ לעיין בסדרת הכתבות של חברת התרופות כצט.

סיכום

כל אחד מהטיפולים הללו יכול להועיל מאוד, אך חשוב לזכור שכולם, גם הפילינג למשל, חייבים להיעשות על ידי בעל מקצוע מנוסה. טיפול בקמטים (העלמת הקמטים) הוא טיפול שכל אחד ירצה לעצמו בשלב מסוים של חייו, אך אין צורך לפגוע בבריאות כדי להשיג זאת.

ויטמין A
בוטוקס
מיזותרפיה
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר