בריאות טובה
»
»

טיפולים אורתופדיים

אורטופדים פועלים בכל הקשור למערכת העצמות ומערכת השרירים (גידים, מפרקים, ורצועות). טיפול אורטופדי מיוחס לבעיה, להיסטוריה של המטופל ולגילו. טיפול אורטופדי נוגע במישור היציבה, ההליכה והעמידה, זאת מעבר למצבי שבר ונקע, פריקת מפרק, ניוון, זיהומים/דלקות בגידים ובשרירים ועוד. רשימה של אורטופדים מומחים ניתן למצוא בעמוד אורתופדים באתרנו.

לימודי אורטופדיה

לימודי האורטופדיה מתחילים בשש שנים אוניברסיטאיות ושנת התנסות בה פועלים האורטופדים לעתיד בבית החולים כחלק מהצוות הרפואי. בשנה זו הם נחשפים לתחומי ההתמחות בתחום ולבסוף בוחרים את ההתמחות בה הם מעוניינים להתמקצע.

לאחר שנה זו ממשיכים האורטופדים להתמחות בתחום בו בחרו בארבע -חמש השנים הבאות. בתום התהליך הם מסיימים כרופאים אורטופדים מומחים. בידיהם היכולת לאבחן מצבי מחלה הנוגעים בתחום העצמות והשרירים וכן להציע הצעות מעשיות לטיפול והמלצות לניתוחים במידת הצורך, כמו גם המלצות למדרסים. מומחי בעיות אורטופדיות מטפלים בבעיות גב, כף יד, כף רגל, אגן, עמוד שדרה, ילדים, כתף, חולי סכרת, פציעות ספורט ועוד. השירות ניתן על ידי בתי החולים, המרפאות ומכוני האורטופדיה. קיימים סוגים של טיפולים, חלקם שמרניים וקלאסיים וחלקם נחשבים, אולי, נועזים יותר כגון התערבויות כירורגיות.

טיפול שמרני של אורטופדים יעסוק במתן פיזיוטרפיה והתעמלות מיוחדת, לעתים עם שימוש באביזרי עזר המקלים על התנועה ועוזרים להתקדמות המטופל. ייתכן שימוש במשכי כאבים (זריקות ותרופות). ניתוחים בתחום מבצעים החלפה של המפרק או העצם. לעתים מדובר על אביזר מלאכותי המבצע את אותה הפעילות של החלק הפגוע שהחליף ולעתים זהו גיד, סחוס או עצם של אדם אחד המושתלים באדם אחר.

בעיות אורטופדיות נפוצות

שיקום אורטופדי

אורטופדים מפנים לשיקום על מנת להגיע למצב בו ישוחזר תפקודו של האדם שנפגע או עבר ניתוח אורטופדי. השיקום מתאים לכל גיל ומכוון בהתאם למצב ובהתאם לגיל. על פי רוב נמצא מבוגרים רבים במחלקה זו בשל שבר בצוואר ירך. פגיעות נוספות הדורשות שיקום: שברים באגן ובחוליה, בקרסול ובברך. במהלך השיקום ההדרגתי המומלץ על ידי אורטופדים יבצע המטופל, ברמה יומיומית, תרגול פיזיוטרפיה וריפוי בעיסוק. שני מקצועות הללו משלימים זה את זה לכדי מארז שלם של פעילויות הנוגע בתנועה במרחב ובהתארגנות הפשוטה הנדרשת בחיי היום יום.

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר