בריאות טובה
»
»

כולסטרול

כל מה שרצית לדעת על כולסטרול טוב ורע, הורדת כולסטרול ורמת טריגליצרידים בדם:

כולסטרול הוא סוג של שומן, שילוב של סטרול וליפיד המצויים בקרום תאי הגוף של היונקים. הכולסטרול אחראי על מספר תפקודים חיוניים בגוף:

מקורו של הכולסטרול

מקורות הכולסטרול הם שניים, מרבית הכולסטרול (70%) מיוצר בגוף שלנו - בכבד, סוג זה של כולסטרול נקרא אנדוגני. מקור נוסף לכולסטרול הוא מקור אקסוגני, קרי: מקור חיצוני הכוונה היא כמובן למזון (30%). אולם לא כל מזון טומן בחובו כולסטרול רק מזון מן החי כגון: בשר, חלב, ביצים מכילים רמות כאלה או אחרות של כולסטרול.

כולסטרול טוב וכולסטרול רע

כולסטרול כמו שומנים רבים אחרים אינם מסיסים בנוזלים על כן הם עוברים ומגיעים לאיברי הגוף אך ורק דרך זרם הדם. המערך הגדול יותר דרכו נישא הכולסטרול נקרא ליפופרוטאינים.

גורמי סיכון לכולסטרול

רשימת גורמי הסיכון היא גדולה יחסית אולם רובנו כבר יודעים מה הם גורמי הסיכון הרווחים לעלייה בכולסטרול הרע. להלן רשימה מפורטת של גורמי הסיכון העיקריים, חלקם ניתנים לשינוי ותמרון חלקם נתונים לנו ואין לנו שום דרך להתגונן מפניהם:

כולסטרול גבוה
כולסטרול גבוה בקרב ילדים
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר