בריאות טובה
»
»

מחלות מערכת העצבים - מחלות נוירולוגיות

מערכת העצבים היא מערכת מורכבת ומתוחכמת מאד של תאי עצב הנקראים גם נוירונים, מערכת זו מווסתת ומתאמת את פעילויות הגוף השונות. התאים המרכיבים את מערכת העצבים כוללים גם תאים מסוגים אחרים כגון תאי גליה המתפקדים כתאים תומכים ומזינים. מערכת העצבים מורכבת משתי מחלקות ראשיות: מערכת העצבים המרכזית אשר מורכבת מחוט השדרה ומהמוח ומערכת העצבית הפריפריאלית אשר מורכבת מכל שאר המרכיבים העצביים בגוף האדם.

בנוסף למוח ולחוט השדרה מורכבת מערכת העצבים מאיברים שונים הכוללים:

מערכת העצבים יכולה לצאת מתפקודה הנורמלי עקב בעיות שונות כגון:

סימפטומים האופייניים לבעיות הממוקמות במערכת העצבים הם:

מחלות ובעיות הקשורות למערכת העצבים לרוב הנן מורכבות שכן מדובר בחולי המתרחש במערכת מתוחכמת ומורכבת ביותר. לכן ישנם רופאים המתמחים במערכת העצבים והם הרופאים הנורולוגים. כאשר אדם חש בסימפטומים מסויימים או לעיתים כאשר הוא עובר בדיקה רוטינית בשל גורם אחר, ניתן לגלות בעיות נוירולוגיות. אבחון הבעיות באופן ספציפי מתבצע על ידי רופא נוירולוג מומחה אשר מאבחן את המחלות והבעיות השונות על ידי הדרכים הבאות:

מחלות של מערכת העצבים עלולות לנבוע מגורמים שונים, נראה מספר דוגמאות:

כיום ישנם טיפולים רבים ומגוונים לסוגי המחלות, יחד עם זאת כיוון שמדובר במערכת המורכבת ביותר בגוף האדם עוד רב הנסתר על הגלוי.

אפילפסיה
טרשת נפוצה
פרקינסון
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר