בריאות טובה
»

מחלות עיניים

מערכת הראייה הינה אחת המערכות החשובות והמורכבות אשר אחראיות על אחד מחושינו. אמנם כיום עיוורון אינו קריטי להמשך חייו של האדם אך אין ספק שפגיעה בחוש הראייה משנה את איכות חייו של האדם באופן דרסטי. כיוון שמערכת זו מורכבת כל כך היא חשופה לבעיות ומחלות שונות שכן אין בה לרוב מערכות גיבוי וכל פגיעה ולו הקלה ביותר באחד ממרכיביה מובילה לשינוי מהותי בתפקוד המערכת.

קרני האור החודרות את העין ממוקדות על ידי עדשת העין וגורמות להופעת תמונה ממוקדת אשר עוברת עיבוד ראשוני על גבי רשתית העין. משם אותות הראייה עוברים על ידי עצב הראייה אל מרכזים במוח אשר אחראיים לעיבוד אותות הראייה באופן מלא. אחד האיברים המורכבים ביותר במערכת הראייה ובשל כך אחד הפגיעים ביותר הוא העין. ישנן בעיות ראייה ומחלות רבות אשר מתמקדות בגלגל העין על מרכיביו השונים.

מחלות עיניים

מבנה גלגל העין ומערכת הראייה

מחלות עיניים

מערכת הראייה בנויה מחלקים רבים וייחודיים על כן היא רגישה ביותר בפני מחלות ובעיות ראייה שונות. ישנן בעיות ראייה רבות המוכרות כדוגמאת: עין עצלה, פזילה, קוצר ראייה, חוסר ראייה מקרוב, ראייה כפולה ועוד רבות. בנוסף לכך ישנן מחלות עיניים אשר מגיעות בטווח רחב ביותר ממחלות טורדניות אך לא חמורות ועד למחלות חשוכות מרפא הגורמות לעיוורון. דוגמאות למספר מחלות הן: AMD (ניוון הגומה המרכזית), הפרדות רשתית, קטרקט, גלאוקומה, שעורה בעין, שטף דם, עין סכרתית (אחת התופעות של מחלת הסכרת), ניוון רשתית ועוד מחלות רבות.

AMD
גלאוקומה
ניתוחי עיניים
עיוורון צבעים
עין עצלה
קטרקט
שעורה
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר