בריאות טובה
»

ניתוחים אורטופדיים

מאוד ברפואה המודרנית, אך היא נוגעת כמעט לכל חלק בגופנו, בשל היותו עשוי שרירים, גידים ועצמות בכל חלק בגוף. לעיתים, מערכות אלו ניזוקות או נפגמות – אז יש צורך לבצע ניתוחים אורטופדיים.

ניתוחים אורטופדיים

אילו ניתוחים אורתופדים קיימים כיום? אינספור כאלו, מניתוחים שנעשים לצורך תיקון ופתירת בעיות גב, דרך כאלו שמסייעים לשיפור התנועה ואחרים שבאים 'להחליף' או לפתור פגמים באיברים מסוימים. הניתוחים מעולם האורתופדיה לא נחשבים, ברובם, מסובכים ומורכבים יתר על המידה, אך התאוששות מהם לא פשוטה.

מתי יש צורך לראות אורתופד?

כאשר מופיעים כאבים בתנועתיות של איבר מסוים, במקרה בו ישנו כאב תמידי בנקודה ספציפית בגוף, במהלך תהליך שיקום מפציעה או במטרה לחזק את השרירים והמערכת כולה באזור מסוים, נהוג לפנות לאורתופד מוסמך, מומחה בפעולות מסוג זה.

האורתופד יידע בדיוק כיצד לפתור את הבעיה ממנה סובל המטופל. בזכות הידע הרב שלו בתנועתיות, במבנה גוף האדם ובהשפעה של כל איבר או גורם בגוף על האזור כולו, הוא יכול להתאים לכל פגיעה או בעיה את הטיפול המתאים לה. במקרים רבים, כאשר הטיפולים ה'רגילים' והפשוטים לא מסייעים למצב, יש לבצע ניתוחים אורתופדים.

ניתוחי גב הם מהנפוצים ביותר בעולם האורתופדיה

כמעט כל אדם סובל בשלב כזה או אחר מכאבי גב. כמות הבעיות שיכולות לגרום לכאבי גב היא עצומה, ובהתאם – ישנם לא מעט ניתוחים אורתופדיים שנערכים בגב, במטרה להקל על כאבים קשים במיוחד ולפתור לנצח את הבעיה ממנה סובל המטופל.

אלו ניתוחי הגב הנפוצים ביותר בתחום האורתופדיה:

ניתוחים אורתופדים במערכת הפרקים

עוד אחד מחלקי הגוף שסובלים יותר מכל מבעיות הקשורות לעצמות והשרירים הוא המפרק. בגופינו יש עשרות מפרקים מסוגים שונים, המאפשרים תנועה חלקה של העצמות. מבנה המפרקים עלול להיפגע לא אחת, אם בשל נזקי הזמן, שחיקה מוגברת, מחלות קשות או פגיעה חיצונית. במקרים כאלו, יש לטפל בהם, כדי למנוע בעיה בתנועה ובמצב העצמות.

מבין הניתוחים האורתופדים הקשורים למפרקים ניתן למצוא:

ניתן לקבוע כמעט בוודאות כי ניתוחי החלפת המפרקים הם ניתוחים אורתופדים מהקשים ביותר שקיימים היום, משום שהם מצריכים ניתוח פולשני, ביצוע חתכים עמוקים בשרירים גדולים וקליטת שתלים מיוחדים – פעולות אשר מצריכות התאוששות ארוכה ביותר.

אסור להזניח בעיות אורתופדיות

כמעט כל אדם יסבול במשך חייו מבעיות הקשורות למערכת העצמות והשרירים. כפי שציינו, כאבי גב הם מנת חלקה של רוב האוכלוסייה, אך גם בעיות במפרקים, שרירים פגועים, עצמות חלשות ופציעות חוזרות הם לא עניין נדיר במיוחד.

הזנחת בעיות כאלו תוביל בסופו של דבר לתוצאה הבלתי נמנעת – ניתוחים אורתופדים. כדי להימנע ממצב כזה, יש לשמור על אורח חיים בריא ולפנות לרופא ברגע בו הכאב מופיע. מאחר ומדובר בהתאוששות ממושכת, מומלץ לשקול הזמנת ניתוחים פרטיים, שיכללו תנאי אשפוז טובים יותר ואפשרות להתאוששות קלה ומהירה יותר.

#ראיון עם מומחה לאורתופדיה

החלפת ירך
טיפולים אורתופדיים
ניתוח מפרק ברך
ניתוח מפרק ירך
ניתוחי גב
ניתוחי גב ועמוד שידרה
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר