בריאות טובה
»

ניתוחים פלסטיים

אם בעבר נאלצנו להשלים עם המראה החיצוני שלנו, הרי שהיום ניתן באמצעות ניתוחים פלסטיים לשנות כל פרט ופרט במראה החיצוני ולחולל שינוי אסתטי מהפכני. במאמר הבא, נעניק מידע וטיפים בנושא ניתוחים פלסטיים ומציאת מנתח פלסטי מתאים.

ניתוחים פלסטיים

כירורגיה פלסטית היא פרקטיקה מוכרת בעולם הרפואה המערבית, ותכליתה לחולל שינויים פיזיים בגוף המטופל, בין אם בגין פגמים מולדים או בעיות רפואיות ובין אם מטעמים אסתטיים ורצון לשדרג את המראה החיצוני.

אילו סוגי ניתוחים פלסטיים קיימים?

עם התקדמות הרפואה הפלסטית, התפתח רפרטואר הניתוחים הפלסטיים וכיום ניתן לבצע מגוון רחב של ניתוחים פלסטיים, כדוגמת: ניתוח אף, ניתוחי פנים, ניתוח אוזניים, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, ניתוח לתיקון מומים מולדים, השתלת סנטר, שאיבת שומן, הצרת היקפים, ניתוח למתיחת בטן, השתלת שיער, ניתוח לשינוי מין, שחזור פנים, מתיחת פנים, הרמת גבות, הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, שחזור שד, גניקוסמטיקה (לגברים), קוסמטיקה וגינאלית, ניתוח למניעת הזעת יתר, ניתוח עכוז, בוטוקס, מילוי קמטים, המסת צלוליט, העלמת ורידים וכתמים.

איך לבחור מנתח פלסטי מתאים?

תוצאתו הסופית של הניתוח הפלסטי, תלויה כאמור במידת הניסיון, הידע המקצועי והמומחיות של המנתח הפלסטי של המטופל וכיוון שכך, יש חשיבות מכרעת לבחירת המנתח הפלסטי המתאים. למרבה הפלא, כל רופא בישראל יכול לעסוק בענף הרפואה הפלסטית ולבצע ניתוחים פלסטיים, גם ללא קבלת הכשרה מקצועית בתחום. לפיכך, הצעד הראשון בבחירת מנתח פלסטי מקצועי הוא לבחון את הכשרתו והסמכתו המקצועית: בקשו לראות תעודת מומחה בכירורגיה פלסטית (מטעם משרד הבריאות) ותעודת חברות באיגוד הפלסטיקאים הישראלי.

בפגישת ההיכרות הראשונית, בקשו לבדוק עבודות קודמות של ניתוחים פלסטיים שביצע המנתח וכמו כן, תוכלו להתקשר למטופליו הקודמים של המנתח ולהתרשם מרמת שביעות הרצון והמקצועיות של הרופא הפוטנציאלי. רופא אמין ואחראי, יעניק לכם מידע מלא אודות ניתוחים פלסטיים, אודות ההליך הכירורגי וכן אודות הסיכונים, הכאבים ותופעות הלוואי הכרוכות בניתוח. לבסוף, רופא טוב הוא רופא המסוגל לתקשר עם מטופליו, להבין את חששותיהם ופחדיהם ולהקל עליהם בהתמודדות עם ההליך.

קהל היעד

ניתוחים פלסטיים הם ניתוחים פולשניים הכרוכים בשינוי פיזי דרסטי, המלווה בכאבים, בתופעות לוואי, בסיכונים ובשינויים בלתי הפיכים. לפיכך ניתן לחלק את קהל היעד המרכזי לניתוחים פלסטיים לשניים: מטופלים הסובלים מפגם רפואי או עיוות מולד הזקוקים לניתוח פלסטי, או מטופלים המעוניינים לבצע ניתוח פלסטי מסיבות אסתטיות בכדי לשדרג ולשפר את המראה החיצוני שלהם.

באופן כללי, הגיל המינימאלי המומלץ לביצוע ניתוח פלסטי הוא: 18 (בתום הליך ההתבגרות) אולם יש מטופלים המתחילים בגילאים מוקדמים יותר.

טיפים לקראת הניתוח

למה חשוב כל כך לבחור מנתח פלסטי כמו שצריך?

לקראת ניתוח פלסטי המטופל מלא בחששות. רובם קשורים לבריאותו, ליציאה מהירה מהניתוח במצב תקין כאשר הבעיה בגללה היה צורך בניתוח כבר אינה רלוונטית. לקראת ניתוח פלסטי החששות שונים, אבל מאוד דומים, ובחירה של מנתח פלסטי מוצלח היא רק אחת מהם.

כשהניתוח נובע מסיבות בריאותיות, לא תמיד יש למטופל את היכולת לבחור מי ינתח אותו, אלא אם כן הוא יכול להרשות לעצמו ניתוח בבית חולים פרטי. כשמדובר בניתוח פלסטי, אין חובה לערוך אותו, זהו ניתוח רשות לכל דבר, ואתה היחיד שיכול לקבוע מי ינתח אותך.

בחירת מנתח פלסטי עם ניסיון והמלצות

בחירת מנתח פלסטי מוצלח היא אחד הדברים שהכי מעסיקים את מי שמעוניין לשפץ את גופו בניתוח פלסטי. אם בניתוחים בהם יש חיים שמונחים על הכף אין בדרך כלל בחירה מי ינתח, למה דווקא בניתוחים הפלסטיים הבחירה הזאת כל כך חשובה?

קודם כל, כי ישנה אפשרות בחירה, וברגע שאפשר לבחור מתחילה התלבטות. שנית, תחום הניתוחים הפלסטיים הוא תחום שמושך אליו שרלטנים רבים, רופאים שאיבדו את הרישיון שלהם ושאר רמאים, שתוצאות הניתוחים שעשו הותירו מנותחים מצולקים ומעוותים. כיום התחום פרוץ הרבה פחות מבעבר, אך עדיין כדאי להיזהר ולבדוק היטב במי בוחרים. (אתר האיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית ואסתטית)

כיוון שהניתוחים הפלסטיים עוסקים בחזות החיצונית שלנו, קל מאוד לראות את התוצאות בשטח ואת איכות העבודה של המנתח, אשר חייב להיות מדויק, עדין ובעל מיומנות גבוהה במיוחד. בניתוח השתלת כבד, למשל, אף אחד לא יבחן את איכות התפרים הפנימיים ואת העבודה המעודנת שנעשתה איתם.

בניתוח אף, לעומת זאת, אם המנתח הפלסטי לא דייק ברמה מזערית ביותר, האף של המנותח שלו יהיה עדות נצחית לכך. ואם בניתוח הגדלת חזה נוצר עיוות בשד של המטופלת עקב טעות של המנתח, הרי הוא פגם באיבר שהיה תקין לחלוטין לפני כן. וזאת כמובן עוד לפני שדיברנו על כך שכל בעיית מיומנות של מנתח פלסטי עלולה לסכן את בריאות המנותח.

שיקולים בבחירת מנתח פלסטי

על מנת לבחור את המנתח הפלסטי הנכון כדאי לעשות קצת עבודה מקדימה. הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לברר אצל משפחה, חברים ומכרים על מנתחים פלסטיים שהם מכירים, שהיו אצלם ומרוצים מעבודתם. כדאי לחפש גם באינטרנט מנתחים פלסטיים מומלצים, פורומים שונים בנושאי ניתוחים פלסטיים הם מקור טוב לכך.

הדבר הבא שיש לבדוק הוא עבודות קודמות של המנתח, אם באתר האינטרנט שלו או דרך קטלוג בפגישה אישית. הפגישה האישית חשובה גם לצורך היכרות עם הבנאדם שהוא, וידוא של ההכשרה והניסיון שלו, ובעקבותיהם הקשבה למה שהאינטואיציה שלך אומרת – אתה סומך עליו או לא?

השיקול האחרון הוא שיקול התקציב, והוא פעמים רבות אחד השיקולים העיקריים בבחירת מנתח פלסטי. אין מה לעשות, אם אין את הכסף זה פשוט לא יוכל לקרות. חשוב מאוד, עם זאת, לא להתפשר על מנתח שאינך סומך עליו רק בגלל בעיות תקציב.

לסיכומו של עניין, אם ברצונכם לחולל שינוי אסתטי בגופכם, למען שיפור המראה החיצוני והביטחון העצמי שלכם, ניתוחים פלסטיים הם הפיתרון.

אסתטיקה וגינלית
העלמת קמטים
הצרת היקפים
מתיחת צוואר
ניתוחי חזה
ניתוחי פנים
עיצוב ישבן
שאיבת שומן
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר