בריאות טובה
»
»

ניתוחי עיניים

העיניים שלנו הם אחד האיברים הרגישים ביותר בגופנו. הזנחה וטיפול לא נכון יכולים לגרום לזיהומים ולמחלות, אבל לפעמים גם הזמן עושה את שלו, והגיל מביא עמו בעיות שונות בעיניים.

לחלק מהבעיות יש פתרון ניתוחי, ואנחנו כאן כדי לנסות לעשות קצת סדר בכמה מסוגי הניתוחים הנפוצים וכל מה שקשור אליהם:

שם הניתוח: גלאוקומה

גלאוקומה היא מצב בו עצב הראייה הולך ומתנוון, ברוב המקרים בגלל לחץ תוך עיני גבוה אך לא רק בשל כך. הזיהוי של הבעיה בעייתי מאוד כי הוא קורה מאוד בהדרגה – לאט לאט שדה הראייה של החולה מצטמצם והולך, עד לשדה ראייה צר מאוד, ממש כמו להביט דרך צינור ולראות רק את מה שבקצהו הפתוח. במקרים מסוימים עתידה הגלאוקומה להסתיים בעיוורון. ניתוח הוא אחד מדרכי הטיפול עליהן עשוי הרופא המטפל להמליץ.

חץ ימינהלמידע נוסף

שם הניתוח: ויטרקטומיה במקרה של היפרדות רשתית

היפרדות רשתית היא מצב בו הרשתית נקרעת ונפרדת מגלגל העין עליו היא מכסה. טיב הראייה נפגם וייתכן גם איבוד ראייה לחלוטין. במקרים רבים המצב מטופל על ידי ניתוח שנקרא ניתוח חיגור או הליך של הזרקת גז. כשהמצב מסובך יותר מתבצע ניתוח ויטרקטומיה.

במקרה של בצקת במרכז הראייה ברשתית, ניוון של מרכז הראייה או פגיעה סוכרתית שגשוגית של הרשתית, זריקות אווסטין הן טיפול שגם עוצר את הבעיה וגם מתקן את הנזק שנוצר ומחזיר את הגלגל לאחור, לשלב בו הראייה היתה טובה יותר.

חץ ימינהלמידע נוסף

שם הניתוח: קטרקט

קטרקט הוא מצב בו חדות הראייה נפגמת מאוד והחולה סובל מסינוור גדול מאוד מאור השמש כמו גם מאור מלאכותי בשעות הלילה.

חץ ימינהלמידע נוסף

שם הניתוח: השתלת קרנית

קרנית עכורה יוצרת בעיה גדולה בחדות הראיה. מצב זה יכול להיגרם עקב שלל סיבות, בהן מחלות, זיהומים או סיבוכים מניתוחים קודמים בעיניים. השתלת קרנית היא אחת הדרכים היעילות להתמודד עם הבעיה.

הרדמה: מקומית או מלאה.

חץ ימינהלמידע נוסף

ניתוח גלאוקומה
ניתוח השתלת קרנית
ניתוח ויטרקטומיה
ניתוח קטרקט
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר