בריאות טובה
»
»
»

ניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד מן הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר בעולם הרפואה הפלסטית. במדריך הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף אודות ניתוח אף ואודות השלבים השונים הכרוכים בהליך.

מהו ניתוח אף?

ניתוח אף נחשב לאחד מן הניתוחים הפלסטיים השכיחים והוותיקים ביותר בעולם הרפואה והכירורגיה הפלסטית. האף, נחשב לאחד מן האיברים הבולטים ביותר בפניו של האדם ולכן כל דיספרופורציה של האף משפיעה בצורה מכריעה על המראה הכללי של הפנים ועל בטחונו ודימויו העצמי של האדם. תכליתו של ניתוח האף הוא לטפל בבעיות נשימה או לשפר את המראה החיצוני של האף.

ניתוח האף, נעשה תחת הרדמה כללית או מקומית, מבוצע דרך הנחיריים ואורך בין שעה לשעתיים (תלוי כאמור במורכבות הניתוח). ניתוחי אף פלסטיים דורשים מיומנות רבה, ראיה אסתטית תלת מימדית, כשרון כירורגי ובקיאות בפיזיולוגיה הנשימתית של האדם.

במהלך ניתוח אף מסוגל הפלסטיקאי לבצע את השינויים הדרושים לרבות: להצר את רוחב האף של המטופל, לטפל בגבנון הגרמי – סחוסי, להקטין את עצם האף, לקצר את אורך האף, ליישר את אף המטופל, להקטין נחיריים רחבים, לעדן את צורת האף, להקל על בעיות נשימה ולשנות את זווית האף.

אילו שינויים מתבצעים במהלך ניתוח אף?

במהלך ניתוח אף פלסטי, מנתח אף מסוגל לבצע את הפעולות הכירורגיות הבאות:

למי מיועד הניתוח?

ניתוח אף מתאים לנשים מגיל 16 ולגברים מגיל 17 הסובלים מקשיים בנשימה הנובעים ממחיצת אף עקומה או ממבנה אף דיס פרופורציונאלי, לרבות: אף רחב, גדול, נשרי, גבנוני, מחודד, ארוך, עקום ועוד.

חשוב לציין, כי רק מנתח פלסטי יכול לקבוע אם המטופל מתאים לניתוח, וזאת בהישען על פרמטרים כגון: גיל, צורת האף, עובי ומרקם העור ועוד. לפיכך, חשוב מאוד לבצע פגישת ייעוץ עם מנתח אף מומחה, על מנת לקבל את המידע המקדים המתאים.

אילו ניתוחי אף קיימים?

באופן עקרוני ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוחי אף והם הבאים:

מהם הסיכונים הקיימים בניתוח אף?

כמו כל ניתוח פלסטי אחר, גם ניתוח אף טומן בחובו סיכונים ותופעות לוואי שונות, כגון: ריאקציה לא צפויה להרדמה, זיהומים, דימומים, עיוותים הדורשים ניתוח חוזר, פגיעה זמנית בחוש הריח, חוסר תחושה, צלקות, בעיות בנשימה ובזרימת האוויר לאף, ועוד. על הרופא לדווח למטופל על כלל הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכות בניתוח האף, טרם ביצוע ההליך הכירורגי.

ניתוחי אף מחירים

באופן כללי, מחירי ניתוחי האף נעים בין 8,000 ₪ ועד 20,000 ₪, כאשר העלות הממוצעת של ניתוח אף טיפוסי הינה כ – 15,000 ₪. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי המחירים אינם אחידים והם עשויים להשתנות ממטופל למטופל בהתאם לפרמטרים הבאים:

כל הפרמטרים הללו, ישפיעו על הצעת המחיר שתקבלו מהרופא המנתח.

על הליך הייעוץ הראשוני לניתוח אף

בהליך הייעוץ הראשוני של המנתח הפוטנציאלי עם הפציינט, ינסה המנתח להבין מהם ציפיותיו של המטופל מההליך הכירורגי ואף יתרשם מן הרקע הפסיכולוגי שלו. כאשר מפגש סטנדרטי יכלול את השלבים הבאים:

מה צריך לעשות לפני הניתוח?

כאמור, כל מטופל יקבל הוראות מדויקות מהרופא המנתח באשר להכנות הדרושות, אולם באופן כללי, יש להפסיק נטילה של מדללי דם, כדוגמת אספירין או קומודין וויטמינים, יש להפסיק לעשן לפרק זמן של שבועיים טרם הניתוח ושבועיים אחרי הניתוח וכן יש לחפוף את השיער ולנקות את הפנים בצורה יסודית.

על יום הניתוח

ביום הניתוח יש להקפיד על צום מלא של שש שעות, יש להסיר כל תכשיט מהגוף, להימנע מאיפור ומבישום העור ולהגיע בלבוש נוח.

לבסוף, לפני שחרור המטופל יוסברו לו הוראות הטיפול למהלך השבוע ועל הליך ההחלמה (החלפת פדים, הימנעות מפעילות גופנית, נטילת משככי כאבים, אכילת מאכלים קרים).

על הליך ההחלמה של ניתוח פלסטי באף

לאחר הניתוח יחווה המטופל את הקשיים הבאים:

מתי אפשר להבחין בתוצאות הניתוח?

תוצאותיו של ניתוח אף יראו כבר לאחר הסרת הגבס, אולם בתוצאות המהותיות יהיה ניתן להבחין לאחר כשנה.

אם ברצונכם לחולל מהפך במראה החיצוני שלכם ולשפר את הדימוי העצמי והביטחון העצמי שלכם – ניתוח אף הוא התשובה המתאימה. המאמר גובש בעזרתו של ד"ר רוני מוסקונה, מומחה לניתוחי אף ורפואה פלסטית. להלן סרטון וידאו עם ראיון בתוכנית "כל בוקר" עם אורנה דץ, שבו מספר ד"ר מוסקונה על תהליך הניתוח והשלכותיו:

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר