בריאות טובה
»
»

ניתוח קיצור קיבה יכול לפתור את בעיית השמנה?

דיאטה היא מצב תמידי עבור אנשים רבים. ישנם כאלו שלמעשה ממש אינם יודעים איך זה מרגיש לאכול מה שבא ומתי שבא. אבל יש השמנה - ויש השמנה: אנשים כבדי משקל באמת, לא יוכלו ככל הנראה לצאת מהמצב הזה בכוחות עצמם. הם זקוקים לעזרה רפואית ולהתערבות כירורגית. ניתוח קיצור קיבה הוא דוגמא נפוצה ופופולארית לכך.

מה היא השמנת יתר?

למרות שמו, הניתוח הזה הוא אחד היחידים אשר לא כולל פעולה כירורגית בקיבה עצמה. כלומר, 'קיצור' הקיבה הוא הפיך ולא כולל כריתה או הקטנה לצמיתות של נפח הקיבה. לכן, הוא נחשב לנפוץ ביותר בעולם בתחום זה.

ניתוח זה, אשר נקרא גם ניתוח טבעת, פועל על יכולת העיכול של הקיבה. במסגרת הניתוח הזה, סוגרת טבעת מיוחדת על חלקה העליון של הקיבה ומשאירה בה, למעשה, מעין 'כיס' קטן מאוד, במיוחד ביחס לגודל הקיבה כולה. דמיינו לעצמכם את הספרה 8, כאשר העיגול העליון קטן מאוד יחסית לתחתון, והחלק הצר הוא הטבעת - זהו בדיוק המצב לאחר הניתוח.

במצב כזה, אדם אשר רוצה לאכול צריך לחשוב: הוא לא יכול לאכול כפי שאכל בעבר, משום שצוואר הבקבוק שנוצר בקיבה שלו, לא מאפשר מעבר חופשי של אוכל. הוא חייב ללעוס את האוכל היטב, לאכול במנות קטנות ובקצב איטי מאוד. כל אלו לבדם, יכולים להשפיע משמעותית על בעיית ההשמנה.

לאורך השנים הוכח כי ניתוח קיצור קיבה הביא לירידה של עשרות קילוגרמים במנותחים כבדי משקל. הקושי בעיכול של מאכלים רבים וחוסר היכולת לאכול כמו בעבר, מפחית משמעותית את כמויות האוכל שצורך אותו אדם ובמצב כזה - הוא יורד תוך זמן קצר במשקל גופו. אגב, הימצאות הטבעת בפני עצמה תורמת גם היא לתחושת שובע.

לא מדובר בקסם

חשוב לציין שמדובר, אכן, ברעיון מהפכני שכבר שינה את חייהם של הרבה מאוד אנשים, אך אין זה אומר שהוא פועל כבמטה קסם. מי שלא ישמור על עצמו ויסגל לעצמו אורח חיים שונה, יגלה מהר מאוד שהוא עולה חזרה למשקל הקודם בו היה.

לכן, חשוב מאוד לא לנסות 'לרמות' את הטבעת (אשר ניתנת, אגב, להקטנה ולהגדלה בטיפול פשוט במרפאה). לאחר ניתוח קיצור קיבה, חשוב להבין שהמצב אינו כפי שהיה קודם ולכן יש לצרוך פחות מאכלים, כדי להרזות באמת.

מקורות חיצוניים

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.
בריאות טובה
טפטפים
נורלבו
אקילן ספורט
פמינה לקטל
וסיקר