תוכן [ הסתר ]

היי לשיננית, ביי להיווצרות דלקות חניכיים בעתיד

tooth-4023604-640

רוב האנשים בטוחים שטיפול אצל השיננית חשוב רק לאחר שכבר התעוררו אצלם כמה בעיות קשות או כי פספסו פגישות עם הרופא שיניים, אך כדי שנוכל תמיד ליהנות מפה בריא וחיוך מושלם חשוב ללכת לניקוי באופן קבוע ולחסוך לעצמנו בעתיד הרבה כאבים, דלקות ומחלות דנטליות.

טיפול קבוע מונע בעיות חמורות בהמשך

התפקיד של שיננית הוא לשמור על היגיינת הפה באמצעות ניקוי יסודי של השיניים והסרה של הצטברות פלאק (אבנית) בחלל הפה. ללא טיפול קבוע (כן, גם אם אתם ממש מהמשקיענים בצחצוח) האבנית שנוצרת משאריות אוכל וחיידקים עלולה להוביל למחלות דנטליות קשות כמו דלקות חניכיים, דימום חניכיים, ריח פה רע, נסיגת חניכיים ובמקרים קיצוניים גם איבוד ממשי של שיניים.

הצטברות פלאק זה הגורם מספר אחד לבעיות חניכיים בקרב מבוגרים ורק בעזרת טיפול קבוע אצל השיננית תוכלו להסיר את השכבות הקשות שנדבקו לשיניים ולחניכיים ואף יכול לעזור בגילוי מוקדם של בעיות "שמתחבאות" מתחת לאבנית. בנוסף, לטיפול שיננית יש השפעה מאוד גדולה מבחינה אסטטית ותורם רבות לניקוי כתמים, להלבנה של השיניים ומסייע להשיג חיוך מושלם.

dentist-4275389-640

טיפים חשובים לפני הגעה לטיפול אצל שיננית

כדי שהטיפול אצל השיננית יעבור כמה שיותר בקלות - ריכזנו לכם מספר טיפים בהמלצת שיננית מהרצליה שחשוב מאוד ליישם בטרם תחילת לטיפול:

•אל תצחצחו חזק מדי לפני הטיפול - הרבה אנשים מצחצחים את השיניים יתר על המידה בטרם הגעתם לטיפול על מנת "לייפות" את המצב. ההמלצה היא לצחצח כרגיל על מנת שהשיננית תצליח לזהות את האזורים הבעייתיים והמקומות שבהם מצטברות שאריות המזון.

•אל תלבינו את השיניים - מאותה סיבה שאנשים מצחצחים את השיניים יתר על המידה, יש אנשים שנוהגים להלבין את השיניים לפני הטיפול באמצעות תכשירים ומכשירים ביתיים להלבנת השיניים בשביל לשפר את הנראות של השיניים. גם במקרה הזה, הלבנת השיניים תקשה על השיננית לזהות כתמים ובנוסף עלולה לעלות את סף הרגישות בחלל הפה מה שיגרום לטיפול כואב מהרגיל.

•אל תלכו לטיפול אם אתם חולים - אם אתם לא מרגישים טוב עדיף שתדחו את הטיפול למועד אחר. בזמן הטיפול חלק מהחיידקים משתלבים עם הרוק ונכנסים למחזור הדם שלכם, לרוב לא תהיה בעיה עם זה אך אם אתם חולים והמערכת החיסונית שלכם מוחלשת הדבר יכול להוביל להחמרה בחולי.

•אל תשקרו לשיננית - גם אם יש לכם רגשות אשמה לגבי תדירות צחצוח השיניים שלכם או אם אתם סובלים מכאבים – הדבר האחרון שצריך לעשות הוא לשקר לשיננית. כדי שהיא תוכל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר ובשביל שתדע כיצד להדריך אתכם ולהקנות לכם הרגלי צחצוח נכונים, השיננית חייבת לקבל את כל המידע, גם אם זה מרגיש קצת מפדח בהתחלה, תאמינו לנו – זה לטובתכם!

טיפול קבוע אצל השיננית יכול לעזור לכם לשמור על שיניים בריאות ולמנוע בעיות דנטליות קשות. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להישמע להנחיותיה של השיננית שלכם ולקבוע אחת לכמה חודשים טיפול משמר, כך תוכלו לחסוך המון אי נעימויות וכסף על הטיפולים בעתיד ??