תוכן [ הסתר ]

זהו טרנד חדש בעולם האסתטיקה, וכזה שצבר פופולאריות הולכת וגוברת במהלך השנים. הארכת ריסים, פעולה שתכליתה לאפשר לבעלי ריסים קצרות או מדוללות להעשיר את ריסיהם, כוללת בתוכה מעלות אסתטיות רבות עבור לא מעט אנשים. היא נפוצה בעיקר בקרב נשים, בנות כל הגילאים, על חשבון או במקביל לטיפולים אחרים. הנה כל מה שחשוב לדעת על ההליך, אופן ביצועו והשלכותיו.

כיצד מתבצעת הארכת ריסים?

הארכת ריסים מבוצעת, מבחינה מעשית, באמצעות הדבקה של ריסים מלאכותיים על גבי אלה הטבעיים, על ידי דבק מיוחד. ההדבקה נעשית לאורכו של קו הריסים, מה שמביא לכך שהם הופכים לעבים ולארוכים יותר. דגש חשוב אחר, על מנת למנוע מצבים בהם הריסים מודבקים אחד לשני, הוא משיחה בשמן מיוחד של כל ריס וריס, וייבושם לאחר מכן באמצעות מכשיר ייבוש מיוחד. פעולה חשובה אחרת שנעשית היא כיסוי הריסים התחתונים, שלא צריכים, כמובן, להיות מודבקים לאלה המוארכים.

ההליך כולו נמשך לרוב בין שעה לשעתיים. הוא אינו כרוך בכאבים או בסיכונים מכל סוג, אם כי יש נשים המציינות תחושה של אי נוחות מסוימת. ייבושם הסופי של הריסים יתבצע לאחר כיום אחד. הריסים עצמם אמורים להחזיק מעמד בין חודש לחודשיים – פרק הזמן המדויק משתנה על פי קצב התחלופה האישית של הריסים אצל כל אדם, שעה שיחד עם נשירתם הטבעית של הריסים, ינשרו גם התוספות שלהם.

בנקודה הזו, יש להדגיש שלב חשוב אחר של הליך ההארכה, והוא נוגע לשבועות שאחריה. במסגרתו, מתבצע הליך מילוי הריסים, כלומר, הדבקה של הריסים שהספיקו ליפול בפרק הזמן הזה. החדשות הטובות הן שתהליך זה נחשב לפשוט פי כמה ביחס להארכה הראשונית, והוא מתבצע תוך פרק זמן קצר במיוחד.

לכל הארכה, יש את היתרונות שלה

דגש משמעותי בעת הארכת ריסים הוא על יצירת מראה "טבעי" ככל האפשר, כפי שבא לידי ביטוי בחומרים מהם עשויים אותם ריסיים מלאכותיים. עם זאת, המראה הסופי ישתנה על פי כמות הריסים שייכנסו לתמונה, כמו גם המאפיינים הספציפיים שלהם: ניתן לבצע הארכת ריסים במגוון דרגות אורך או עובי, וזאת על פי רצונותיהם של המטופלים. ככל שבוחרים בכמות גדולה יותר של ריסים, כך המראה הופך לדרמטי ולקיצוני יותר, ולכן עלול להיתפס כטבעי פחות.

דגשים חשובים לפני ואחרי הטיפול

על מנת להפיק את המקסימום מהליך הארכת הריסים, חשוב להקפיד על מספר צעדים טרם הטיפול. מומלץ מאד להתקלח לפני הטיפול, בעוד שלאחריו חשוב להימנע מכך: המים והאדים עלולים לפגוע בהדבקה במידה לא מבוטלת. גם מסירי איפור עיניים מבוססי שמן צריכים לצאת מהתמונה בנקודה זו, כמו גם שפשוך מאסיבי של העיניים. במידה והדבר מתאפשר, ניתן בהחלט לישון עם מגן עיניים, וזאת במטרה לשפר את ההגנה על הריסים במידה משמעותית.

לאחר טיפול הארכת ריסים, ואחרי שהריסים המוארכים מתייבשים להם, אין שום בעיה להמשיך בחיים הרגילים. מותר להמשיך ולהתאפר, להיכנס למים ואף להשתמש בקרמים על בסיס מים. יחד עם זאת, חשוב להקפיד להימנע ממגע הריסים עם חומרים שומניים, כגון קרמים. רצוי מאד לבחור, למשל, מסקרה על בסיס מים, במקום זו המבוססת על שמן.