תוכן [ הסתר ]

ניתוחים פלסטיים הם היום עניין שבשגרה. כמעט כל מתבגרת אשר מגיעה לסביבות גיל 20 חושבת על ניתוח להגדלת חזה, וכמעט כל אדם מהרהר במחשבה האם לבצע ניתוח פלסטי באף או לא. אך לפני שניגשים לבצע ניתוח כזה, חשוב לבחור מנתח פלסטי טוב. איך תדעו כיצד לעשות זאת? באמצעות העצות שלנו.

בתחום הזה, אפשר 'להריח' חאפרים

בתחום הרפואה, מאוד קשה להתחמק מהרושם אשר מתקבל מהמקום בו אתה נמצא. לכן, כאשר אתם מגיעים לפגישה אצל רופא מנתח, חשוב שתשימו לב גם לתפאורה ולא רק למילים אשר יוצאות לו מהפה - הן יהיו מקסימות תמיד.

מנתח פלסטי רציני יקבל אתכם במשרד יפה, בתוך קליניקה מסודרת ונקייה אשר נראית מקצועית ומרשימה. מקום חבוט ומוזנח, שנראה כאילו בזה הרגע הוסב למעין קליניקה חסרת כל קשר לרפואה, הוא מקום שבו אסור לכם לקבל טיפול.


טיפול מיידי? אמרו מייד לא!

מנתח פלסטי אשר נראה להוט מידי לבצע את הטפול, הוא לא מנתח שטוב לכם. מנתחים פלסטיים מוצלחים הם כאלו שיגידו לכם מתי הרצון שלכם חסר שחר ומיותר, ומתי באמת יש הכרח או הצדקה לבצע ניתוח פלסטי.

כפועל יוצא מזה, אין שום סיבה למהר בהחלטה לבצע ניתוח כזה או אחר. הכל צריך להתקבל בשלוות נפש, ברוגע ומעל לכל - בשיקול דעת ותך בחינת כל ההיבטים לכך. לכן, מנתח פלסטי אשר לוחץ עליכם להחליט בו במקום ולבצע את הניתוח אפילו באותו רגע או יום למחרת, הוא לא איש המקצוע שיעזור לכם, אלא להיפך. מעבר לזה, פירוש הדבר הוא שהמנתח פנוי לחלוטין ואינו עמוס בעבודה - וזו סיבה טובה מאוד לחשוד.


מנתח פלסטי טוב יראה לכם עבודה טובה

לכל המנתחים הפלסטיים ישנה חוברת עבת כרס של טיפולים שעשו בעבר, במיוחד כאלו בהם התגאו, אשר נחשבים למוצלחים במיוחד. כאשר החלטתם על ניתוח פלסטי כזה או אחר, בקשו מהמנתח להציג לכם עבודות שלו מהעבר, כדי לוודא שהוא בהחלט יודע את עבודתו כמו שצריך.

לא חשוב להסתכל רק על עבודות באופן כללי, אלא גם על עבודות שביצע הרופא מהסוג אותו אתם רוצים לעבור. אם, למשל, תבקשו לעבור ניתוח להרמת גבות, בקשו ממנו להראות לכם תוצאות של ניתוחים כאלו בדיוק, רצוי של אנשים בעלי מבנה פנים דומה. כך תדעו עד כמה הוא מתמחה בעבודה זו.


הפגישה המקדימה היא משהו שאסור לוותר עליו

עד עכשיו, הצגנו בפניכם את הדברים בהנחה שאתם מגיעים לפגישה מקדימה אצל הרופא המנתח. זאת, משום שהעניין הזה צריך להיות ברור לכל: אסור לגשת לשולחן הניתוחים בשום מקרה, מבלי לבצע פגישה מקדימה.

מנתח פלסטי מקצועי יודע שהוא חייב להיפגש עם המנותח העתידי שלו לפני הניתוח, כדי לשמוע ממנו את ציפיותיו, לבחון את נתוניו הפיזיים ואף לתת למטפל את המושג לקראת מה שהוא הולך לעבור (ובמיוחד את המושג לגבי התוצאות הסופיות והסיכוי לזכות בתוצאות אותן הוא רוצה לקבל).

פגישה מקדימה עם מנתח פלסטי היא לא עניין שאפשר לפסוח עליו. הרי אי אפשר לנתח דרך הטלפון, נכון? כך נכון גם לגבי בדיקה מקדימה ובחינת המטופל. אגב, במקרים רבים זו תהיה גם הזדמנות נפלאה בשבילכם לשאול את כל השאלות החשובות, להבין את כל שלבי התהליך ולהירגע. כי הכי חשוב להגיע לניתוח בשלווה ובהירגעות.