תוכן [ הסתר ]

הסרת משקפיים זהו הטרנד החדש שתכליתו להקל על האנשים המרכיבים משקפיים. הסרת משקפיים בלייזר חוסכת את הצורך במשקפיים, משפרת את הראייה ואת חדותה ומאפשרת למרכיבי המשקפיים לנטוש אותם לפחות לכמה שנים טובות.

חשוב לדעת כי ניתוח הסרת משקפיים איננו מבטיח למטופל ראיית שש שש כי אם משפר את הראייה באופן מהותי.

למי מיועד ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים איננו מיועד לכל אחד. בעיקרון הניתוח מיועד הן לבעלי צילנדר הן לקצרי ראייה והן לרחוקי רואי.

אולם, יש כמה קבוצות אנשים שאינם מתאימים לביצוע ניתוח הסרת משקפיים:

  • אנשים שראייתם השתנתה בזמן מסויים בשנה האחרונה
  • נשים בהריון אינן מתאימות להסרת משקפיים בלייזר
  • בעלי מחלות עיניים
  • מי שמתחת לגיל 20
  • אנשים החולים במחלות כגון: סרטן, איידס, זאבת, ראומטיזם וסכרת
  • נשים מניקות
  • בעלי קרנית דקה
  • בעלי עיניים יבשות

מה זה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח להסרת משקפיים נחשב להליך קל יחסית, הנמשך עד חצי שעה לערך. התהליך מתחיל בבדיקת התאמה לניתוח הסרת משקפיים, אז מוכנסים למחשב נתוני הראייה של המטופל, נתונים שבהם נסתייע בהמשל ההליך הכירורגי.

הנתונים שנאספים בבדיקה הם: לחץ תוך עייני, מידת עובי הקרנית, בדיקת ראייה סטנדרטית, בדיקת מבנה העין ומיפוי העין, רגישות לאלרגיות ודלקות, יובש העין.

לאחר שהמטופל נמצא מתאים הוא אזור העיניים מורדם מקומית על ידי הזלפת טיפות עיניים מרדימות. ההליך הכירורגי עצמו מתחיל כאשר הרופא חותך את הקרנית או אז מכשיר המקרין לייזר הנקרא לאסיק מלטש בעדינות את קרנית העין בהתאמה לנתונים שנאגרו במחשב במהלך בדיקת ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים. התוצאה היא קרנית דקה יותר.

החלמה מניתוח להסרת משקפיים

תוצאות הניתוח לא ניכרות רק לאחר מספר שבועות, אולם המומחים גורסים כי כבר לאחר יום יחוש המטופל בשיפור משמעותי בראייה.

מבחינת החזרה לשגרה, אין צורך בימי מחלה והתאוששות, ניתן לחזור לחיים נורמטיבים מיד לאחר הניתוח, אפילו לנהוג מותר. אבל חשוב מאוד להמנע ממגע ומכות באזור העיניים.

תופעות לוואי בהסרת משקפיים

תופעות הלוואי הרווחות לאחר ניתוח הסרת משקפיים הם יובש בעין וסינוור והילות בעיקר בשעות הלילה. עיתים תיקון הראייה איננו מגיע למצב האופטימלי וזה יכול להיות בעיה. לעיתים רחוקות מאוד קיים חשש לעיוות של הקרנית. זיהום בקרנית שהו עוד סיבוך שיכול להגרם. כמו גם צלקות ודלקות.