תוכן [ הסתר ]

הסרת שיער - לא לנשים בלבד

הסרת שיער היא אמצעי אסתטי שהופך יותר ויותר פופולארי מדי שנה, בעיקר בשל שני גורמים עיקריים והם: המחיר, אשר הופך זול יותר משנה לשנה והטכנולוגיה, שהולכת ומשתפרת עם השנים.

כמו כן, אם בעבר, טיפולי הסרת שיער היו נחלתן הבלעדית של הנשים, הרי שכיום בעידוד או שלא בעידוד המין הנשי, גם גברים מורידים יותר ויותר שיער מאי פעם, וזה קורה ביותר ויותר אזורים בגוף. מה אתה אומר, לא תנסה גם?

המדע בשירות האסתטיקה

אם בעבר השיטות העיקריות להורדת השערות העקשניות והבלתי אסתטיות היו בעקר גילוח השיער העודף או הסרתו בשעווה, הרי שכיום שיטות אלו פינו את מקומן לטובת שיטות הלייזר למיניהן – שנחשבות היום לאפקטיביות ופשוטות יותר.

בגדול, ישנן בשוק שלוש שיטות עיקריות. השיטה הראשונה והותיקה נקראת הסרה בלייזר והיא משתמשת באנרגיית האור לחימום בסיס השערה והמתתו. הבעיה בשיטה זו היא שהלייזר מתמקד בפיגמנט השערה ולכן הוא אינו מתאים לבעלי שיער בהיר.

שיטה נוספת וחדשה יותר של הסרת שיער היא אינפרא אדום. לאמיתו של דבר, השם אינו משקף את המציאות והשיטה אינה משתמשת ספציפית באינפרא אדום, אבל למה להתעסק בזוטות? העיקר הוא שבשיטה זו מותאם אורך הגל לכל מטופל או מטופלת באופן ספציפי.

לכן, האינפרא אדום היא שיטה מוצלחת יותר בשימוש על שיער בהיר. שיטה נוספת של הסרת שיער נקראת SHR. בשיטה זו מחממים את שורש השערה בצורה הדרגתית, כאשר מכשיר הסרת השיער אינו מתביית על הפיגמנט ולכן טוב גם לבלונדינים שבינינו.

תחומים פופולאריים

  • הסרת שיער לנשים - מרבית נשות העולם או לפחות מרבית נשות העולם המערבי, נוהגות להסיר שיער מגופן בעיקר לטובת האסטטיות. יש מספר רב של מכונים המציעים את שירותיהם לנשות ישראל ששאפות להיות חלקות לחלוטין. הדרך הטובה ביותר למצוא את המכון הטוב עבורך היא כמובן לבדוק עם נשים אחרות לגבי המקום בו הן עברו את הטיפול. זכרי כמובן שאיכות עולה יותר ברוב המקרים.
  • הסרת שיער לגברים - בתחום הסרת שיער לגברים כאמור מתחילים להרגיש בנוח בטריטוריה שהייתה עד עכשיו נחלתן הבלעדית של נשות ישראל. הגברים, במרוץ אחר הדמיון לכוכבי הוליווד הגבריים והחלקים, נוהגים כיום (ובצדק רב לדעת רבים) לבצע הסרת שיער ממקומות שונים בגוף. אחת הבעיות של גברים היא צמיחת השיער במגוון מקומות מוזרים כגון כתפיים ואוזניים ככל שהם מתבגרים. כיום אין בעיה לטפל בבעיה במספר פגישות קטן יחסית.
  • הסרת שיער במפשעה - המפשעה היא סוגיה עדינה. מצד אחד נרצה שהיא תהיה מסודרת ונקייה עבור בן או בת הזוג ומצד שני מדובר באיזור רגיש מאין כמותו לטוב ולרע - וכשמדובר בשעווה זה בעיקר לרע, הסרת שיער במפשעות נחשבת לאחד העינויים הגדולים של המין הנשי. טכנולוגיות הלייזר החדשות מאפשרות לנו הסרה לצמיתות מאותו איזור שלא מדברים עליו, בכדי לחסוך את הסבל העתידי.
  • הסרת שיער בפנים - הפנים, אחד המקומות העיקריים מהם נרצה לבצע הסרת שיער עודף. הסרת שיער בפנים, הן בנשים והן בגברים, היא פעולה הקיימת כמעט מאז ראשית המין האנושי. נשים תמיד הסירו שיער עודף מפניהן וגברים נוהגים לגלח את זקנם מזה מאות שנים. הטכנולוגיות כיום מאפשרות לנו להפסיק את הנטל התמידי הזה ולבצע הסרת שיער מהפנים אחת ולתמיד - לכל המינים ובכל גיל בו המטופל מחליט כבר לבדו.

עוד מידע בנושא הסרת שיער