הצורך ההולך וגובר לשמור על מראה צעיר הביא בשנים האחרונות להתפתחותם של הליכים ופרוצדורות כירורגיות המטשטשות את עקבות ההזדקנות וההתבגרות ומביאים להעלמת קמטים - בקלות יחסית.

תוכן [ הסתר ]

איך נוצרים קמטים?

כבר מגיל מסוים רובנו יכולים לראות את הופעתם של ניצני ההזדקנות הניכרים בפנינו: קמטי הבעה כגון קמטי צחוק מפתיעים אותנו בבוקר בהיר וקמטים בצוואר ובמצח גם כן עשויים לחרוץ על פנינו את סוד גילינו.

קמטים אלו על פי רוב נוצרים באזור המצח, בצידי השפתיים, בצידי האף, ובעיניים. הסיבה לקמטים אלו בפנים שלנו טמונה ככל הנראה בעובדה כי לאחר שבאזורים מסוימים בפנים שלנו שרירים מתכווצים הרבה פעמים כגון הפה בעת לעיסה או חיוך ועם השנים מתקשים השרירים שלנו לחזור למצב הסטנדרטי לאחר מאמץ ונותר קמט בפנים שלנו.

כשמדובר על העלמת קמטים אז ניתן לדבר על מספר טיפולים: פילינג, מתיחת פנים, בוטוקס, מיזוטרפיה ומילוי קמטים. לכל טיפול יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. כמעט בכל מרכז אסתטי ניתן למצוא טיפולים להעלמת קמטים כגון טיפולי בוטוקס או מיזותרפיה שיצמצמו את הופעת הקמטים בפנים.

הצורך ההולך וגובר של כל אחד מאיתנו לשמור על מראה צעיר, הביא בשנים האחרונות להתפתחותם של הליכים ופרוצדורות כירורגיות המטשטשים את עקבות ההזדקנות וההתבגרות ומבצעים העלמת קמטים בקלות יחסית ובצורה יעילה ביותר.

כבר מגיל מסוים רובנו יכולים לראות את הופעתם של ניצני ההזדקנות בפנינו: קמטי הבעה כגון קמטי צחוק מפתיעים אותנו בוקר בהיר אחד, וקמטים בצוואר ובמצח גם כן עשויים לחרוץ על פנינו את סוד גילנו. כל זה יכול לקרות בלי שבכלל נשים לב לזה, עד שיום אחד תיפול ההכרה: אנחנו צריכים משהו שיעלים את הקמטים הללו.

קמטים אלו על פי רוב נוצרים באזור המצח, בצידי השפתיים, בצידי האף, ובעיניים. הסיבה ליצירתם טמונה ככל הנראה בהתכווצות בלתי פוסקת של השרירים באזור זה, כגון שרירי הפה, אשר 'עובדים שעות נוספות' בחיוך, דיבור ולעיסה. עם השנים מתקשים השרירים לחזור למצבם הסטנדרטי לאחר מאמץ, וכך נותר קמט בפנים.

גם לגיל יש כאן חשיבות מכרעת. העור שלנו הופך להיות פחות ופחות אלסטי עם הגיל ולכן לא מפתיע שרוב האנשים אשר מבצעים העלמת קמטים הם אנשים מבוגרים, לרוב מעל גיל 40. עם זאת, לא מעט צעירים מבצעים גם הם טיפולים כאלו.

כיצד משיגים העלמת קמטים מהפנים?

כאמור, ישנן היום לא מעט שיטות שמבטיחות טיפול בקמטים ואף עושות זאת בצורה יעילה ביותר, עד כדי העלמה של סימני ההבעה לחלוטין. כיום, גם לא קשה לאתר בעלי מקצוע אשר מבצעים את הטיפולים הללו. הם נמצאים בכל מכון קוסמטי, קטן כגדול, כמעט תמיד.

אז אילו טיפולים מציעים את האפשרות הנהדרת הזו?

  • פילינג - הוא אחת הדרכים הנפוצות ביותר להעלים קמטים. כאן מטופלות למעשה השכבות העליונות של הפנים ו'מקולפות', מה שמפחית מעומקם של הקמטים עצמם. כמו כן, הפילינג מבטיח עור אלסטי יותר, אשר נכנע פחות לקמטי ההבעה. הפילינג נחשב מאוד מקובל ונפוץ, משום שהוא לא כרוך כמעט בכאבים.
  • מתיחת פנים - היא למעשה ניתוח פלסטי לכל דבר ועניין, אשר נעשה על ידי מנתח ובחדר הניתוחים. במהלך הטיפול הזה, נמתח עור הפנים מחדש ומחוזקים השרירים, מה שבוודאי ישפיע רבות על עודפי עור רפויים ועל מראה הפנים כולו. הרבה מאוד קמטי הבעה ייעלמו בשיטה הזו.
  • בוטוקס -הוא חומר אשר מתאים בעיקר לטובת העלמת קמטים אשר מקורם בשרירי הפנים. החומר למעשה משתק את אותם שרירים לתקופה של כמה חודשים, ובכך מונע יצירת קמטים כלשהם. עם זאת, השיטה הזו אינה מתאימה לקמטים קבועים שאינם קמטי הבעה.
  • מילוי קמטים: בטיפול הזה, ניתן להעלים את הקמטים בעזרת 'מילוי?ים' בחומרים מיוחדים. למעשה, בצורה הזו שטח הפנים מוחלק והופך להיות חסר מהמורות, שהן אותם קמטים בולטים. את הטיפול הזה מבצעים בעזרת זריקה תת עורית שכמעט ואינה מורגשת. גם כאן חשוב לבצע טיפול חוזר אחרי כמה חודשים.
  • מיזוטרפיה - מאפשרת לבצע העלמת קמטים בעזרת חומרים טבעיים שונים (מינרלים למשל) אשר חיוניים לשמירת בריאותו של העור. גם כאן מדובר בזריקות תת עוריות מיוחדות, אשר מחזירות לעור את האלסטיות שלו ובכך מאפשרות את העלמת הקמטים.
 למידע נוסף על המלחמה בקמטים מומלץ לעיין בסדרת הכתבות של חברת התרופות כצט.

סיכום

כל אחד מהטיפולים הללו יכול להועיל מאוד, אך חשוב לזכור שכולם, גם הפילינג למשל, חייבים להיעשות על ידי בעל מקצוע מנוסה. טיפול בקמטים (העלמת הקמטים) הוא טיפול שכל אחד ירצה לעצמו בשלב מסוים של חייו, אך אין צורך לפגוע בבריאות כדי להשיג זאת.

עוד מידע בנושא העלמת קמטים