תוכן [ הסתר ]

ניתוח הרמת מצח וגבות נועד לאנשים אשר חשים שהמצח שלהם והגבות שלהם נפולים או צונחים, לאנשים שיש להם מראה עייף או זעוף. הסיבות למראה הזה הם רבות: למרכיבים תרושתיים יש השפעה על מראה פנינו, לגיל יש משמעות והשפעה על תווי פנינו, גם חשיפה לשמש משפיעה. חשוב לדעת כי ניתוח להרמת מצח וגבות מיועד הן לנשים והן לגברים ואכן גם נשים אך גם גברים רבים רצים לבצע ניתוח הרמת מצח וגבות.

מהלך ניתוח הרמת מצח וגבות

מהלך ניתוח להרמת גבות ומצח מתחלק לשניים: מצח וגבות, כמובן. הליך הרמת המצח תלוי במידת החומרה של הצניחה והקימוט. על פי רוב הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית וריקת טשטוש. במהלך הניתוח להרמת מצח חותכים חתך בשיער ומחדירים דרכו מעין תפס. התפס למעשה מרים את הגבות ואת המצח ולאחר מכן תופרים את החתך שיצרו על מנת להחדיר את התפס.

כל הליך ניתוח להרמת מצח וגבות נמשך בין רבע שעה לשעתיים, תלוי בחורת המצב והאם יש עוד טיפולים אסתטיים.לאחר ניתוח להרמת מצח וגבות נשלח המטופל להתאוששות של מספר שעות. עוד באותו יום של הניתוח מטופלים חוזרים הבייתה עיתים יש צורך להשאר ליום אשפוז תלוי בהיקף ההליך להרמת מצח וגבות והאם נלווים לטיפול עוד ניתוחים.

סיכונים ותופעות לוואי במהלך ניתוח הרמת מצח וגבות

הסיכונים הקיימים בהליך הרמת מצח וגבות הוא: דלדול בשיער, דימום, זיהום, העדר תחושה זמני, חוסר סימטריה, פגיעה בעצבים.

ניתוח הרמת מצח וגבות נועד לאנשים אשר חשים שהמצח והגבות שלהם נפולים או צונחים, ובמיוחד לאנשים שיש להם מראה עייף או זעוף תמידי, כזה אשר בו הם כבר לא יכולים לשלוט. ברוב המקרים מקור הבעיה היא בעור נפול, שיש 'להרימו'.

הסיבות למראה הזה הן רבות: למרכיבים תורשתיים יש השפעה על מראה פנינו, לגיל יש משמעות והשפעה רבה על תווי פנינו, גם חשיפה לשמש משפיעה. חשוב לדעת כי ניתוח להרמת מצח וגבות מיועד הן לנשים והן לגברים ואכן, גם נשים וגם גברים רבים בוחרים לבצע בשלב כזה או אחר של חייהם ניתוח הרמת מצח וגבות.

מתי מומלץ לעבור ניתוח להרמת מצח וגבות?

למעשה, מאחר שמדובר בהליך כירורגי אסתטי לכל דבר, הבחירה נמצאת בידי המטופל. גם אם אדם בגיל 20 מחליט שהמצח והגבות שלו נפולים מידי, הוא מועמד מתאים לניתוח זה. אבל, חשוב מאוד לדעת מתי לעשות זאת.

לרוב, בעיקר 'הודות' לכוח המשיכה המוכר לכולנו, עור הפנים – ובמיוחד עור המצח והגבות – צונחים אט אט. מאחר והעור הוא חלק אלסטי מאוד, הוא פשוט 'גולש' מטה והופך את מראה הפנים לזעוף יותר. לכן, אם אדם יחליט בגיל צעיר לבצע את הניתוח, הוא עשוי לגלות לאחר כמה עשרות שנים שעליו לעשות זאת שוב, משום שהעור המשיך לצנוח לאיטו.

מצד שני, אין כמעט הגבלת גיל על ביצוע ניתוח שמטרתו הרמת מצח וגבות. גם קשישים יכולים לעבור את הניתוח הזה, אפילו כאלו אשר עברו את גיל 70 או 80. הניתוח לא נחשב לקשה מידי ולכן הוא מתאים כמעט לכל אדם בריא.

מהלך ניתוח הרמת מצח וגבות

הניתוח להרמת גבות ומצח מתחלק לשניים, על פי מספר האיברים המטופלים, אך המטרה היא אחת: הסרת עודפי עור, מתיחת העור שנותר ומיקום מחדש של שרירי הגבות והמצח, כמו גם הגבות והצמח עצמם, כך שהתוצאה תיראה טבעית ככל האפשר.

הליך הרמת המצח תלוי במידת החומרה של הצניחה והקימוט. על פי רוב הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, בתוספת זריקת טשטוש. במהלך הרמת מצח חותכים חתך בקו השיער, משני צידי המצח ומחדירים דרכו מעין תפס. התפס למעשה 'מרים' את המצח למקום בו הוא ייראה צעיר ובריא יותר.

כך, בגדול, נעשה גם בניתוח הרמת גבות החתך מתבצע גם הוא משני צידי המצח, ולכן לרוב מבצעים את שתי הפעולות הללו יחדיו. את שרירי הגבות (אשר מסייעים בהנעת הגבות כמובן) ממקמים בהתאם למיקום הגבות ה'חדש', מעל ארובת העין.

  • לאחר סיום ההרמה, נתפרים החתכים שנוצרו במהלך הניתוח. החתכים הללו נעשים ממש בצמוד לקו השיער, בכדי לאפשר הסוואה של הצלקות בימים ובשבועות הראשונים שלאחר הניתוח, עד שאלו יחלימו לחלוטין.
  • כל הליך הניתוח להרמת מצח וגבות נמשך בין רבע שעה לשעתיים, תלוי בחומרת המצב ובשאלה האם יש עוד טיפולים אסתטיים אשר קשורים לטיפול זה (ניתוח מתיחת פנים למשל, אשר בפני עצמו נמשך כשעה).

התאוששות לאחר ניתוח הרמת מצח וגבות

  • בתום ניתוח הרמת מצח וגבות יישלח כמובן המטופל להתאוששות של מספר שעות, במהלכן יתעורר מהטשטוש, כשהשפעת ההרדמה המקומית תחלוף גם היא. עוד באותו יום ישוחרר לרוב המטופל לביתו, אם כי לעיתים יש צורך להישאר ליום אשפוז נוסף, תלוי בהיקף ההליך להרמת מצח וגבות ובתגובת הגוף לטיפול הכירורגי.