מהו נוירופידבק ומה מיוחד בשיטת טיפול הזאת

טיפול נוירופידבק משתמש בטכנולוגיה למדידת פעילות המוח. לדוגמה, ניתן להשתמש בו כדי לשפר תשומת לב או מיקוד אצל ילדים או מבוגרים. ככזה, הטיפול נחשב מומלץ להפרעות כמו קשב וריכוז, דוחק ופוסט טראומה, סטרס, לחצים, דיכאון ועוד.

נוירופידבק היא דרך יעילה עבור אנשים להפחית תסמינים של חרדה, דיכאון ו-ADD/ADHD. הטיפול הוכח כיעיל בשיפור הפרעות מצב הרוח ובשיפור התפקודים הקוגניטיביים. טיפול נוירופידבק שימושי גם לשיפור המודעות העצמית, הפחתת מתח והגברת הפרודוקטיביות. הנה כל מה שרציתם לדעת על סוג הטיפול הזה.

במה עוסק טיפול נוירופידבק?

נוירופידבק טיפול אלטרנטיבי המסייע לאנשים עם מגוון רחב של בעיות, מדיכאון וחרדה ועד כאב כרוני. זה כולל שימוש במסך מחשב ואוזניות, כדי למדוד את הפעילות במוח ולהתאים אותה לפי מה שהמטפלים והמטופלים מכוונים אליו.

נוירופידבק התגלה כבר לפני שנים רבות, על ידי מדענים מאוניברסיטת פנסילבניה. זהו אחד הטיפולים היעילים ביותר לשיפור הביצועים במשימות ספציפיות, כמו גם רווחה כללית.

טיפול באמצעות טכנולוגיה

טיפול נוירופידבק הוא צורת טיפול המשתמשת בטכנולוגיה כדי למדוד ולספק משוב על פעילות המוח. בצורת טיפול זו, אנשים מאומנים לשלוט במצבים הנפשיים שלהם, כגון זיכרון ומצב רוח, הפרעות של מיקוד, בעיות של דיכאון ועוד.

נוירופידבק טיפול מומלץ בתור התערבות טיפולית מבוססת גלי מוח, המסייעת לאנשים להגיע למצב של רוגע. זה עובד על ידי מדידת פעילות חשמלית במוח, ומזין מידע זה כדי לעזור לך להשיג את המצב הרצוי שלך.

טיפול התנהגותי מבוסס טכנולוגיה

טיפול נוירופידבק הוא סוג של טיפול התנהגותי המסייע למוח להתאושש ממצבים פסיכיאטריים ונוירולוגיים כאחד. זה יכול לעזור עם דיכאון, חרדה, מתח והפרעות קשב וריכוז. הטיפול נעשה באמצעות הליך שבודק פעילות חשמלית במוח. בדיקה זו נעשית באמצעות מכשיר הנקרא NeuroSky. לאחר שיימצא כיצד המוח שלך מגיב לגירויים מסוימים, תקבל משוב על אילו אזורים זקוקים ליותר תשומת לב או שינוי.

נוירופידבק טיפול מאוד מומלץ למגוון בעיות שונות, אך יש לשים לב שאתם מקבלים את הטיפול במקומות טיפוליים אשר מוסמכים לעסוק בפעילות טיפולית זו. רגע לפני תחילת טיפול, יהיה חשוב לקבל את כל המידע מהמקום בו תעברו את אותו טיפול.

טיפים למציאת מטפל בעזרת נוירופידבק

מטפלי נוירופידבק משתמשים באלקטרודות המונחות על הקרקפת כדי למדוד נתונים מאזורים שונים במוח. לאחר מכן הם משתמשים בנתונים האלה כדי לעזור לאנשים לאמן את המוח שלהם ולשפר את בריאותם הנפשית. זה נעשה בסביבה בטוחה שבה הם יכולים לשלוט ברמות הגירוי של המטופלים.

נוירופידבק טיפול המסייע בהפרעות נפשיות ופיזיות רבות. זהו תהליך שבו המוח מנוטר על ידי מכשיר EEG והנתונים המתקבלים משמשים לאמון אותו. אם אתם מעוניינים לעבור את הטיפול, יהיה חשוב לקבל ייעוץ מקצועי או רופאי לפני תחילתו.