טיפול נוירופידבק - איך הטיפול יכול לעזור למחלות רגילות או הפרעות נפשי

טיפול נוירופידבק הפך בשנים האחרונות לפופולרי ומבוקש מאד ולא בכדי. בעוד יש בקרב הציבור הרחב יותר ויותר אנשים שמאובחנים כבעלי תופעות או תסמינים שהמקור שלהם הוא פעילות בלתי תקינה או בלתי סדירה של המוח - הרי שצריך וכדאי לעשות שימוש בטכנולוגיות שכבר קיימות והוכיחו את עצמן, גם אם במדינות אחרות, כיעילות בהפחתת התסמינים או אפילו בהעלמה מוחלטת שלהם. כך בדיוק הדבר עם טיפול נוירופידבק שיכול להתאים במגוון רחב של מצבים או בעיות ומכיוון שהמוח הוא ששולט בכל המערכות ומנגנוני הגוף, הנפש והרגש - הרי שטיפול זה יכול להיווכח כיעיל, נכון ומתאים גם עבור סיוע בריפוי מחלות או בעיות פיזיות וגם בהקלה על תסמינים של הפרעות נפשיות. מדובר בשיטה יעילה המבוססת על מחקרים ומדע, אינה פולשנית ואין היא כרוכה בשום כאב.

 

מתי כדאי לפנות לעזרת טכנולוגיית הנוירופידבק?

כאמור, מכיוון שמדובר בטכנולוגיה שיש בה כדי לסייע להתמודד עם מגוון רחב של מצבים ואפילו להתגבר עליהם - הרי שהיא מומלצת בכל סיטואציה שבה הרפואה המערבית נכשלת ולא מצליחה לספק למטופל או החולה את המענה הטוב ביותר עבורו. טיפול נוירופידבק יכול לסייע במצבים של תופעות פסיכיאטריות כמו הפרעות קשב וריכוז, חרדות, התמודדות עם תסמיני אוטיזם כאלה ואחרים, ריפוי פוסט טראומה ואפילו להפחית את התדירות של התקפי אפילפסיה. בזמן הטיפול מחבר המטפל את המטופל באמצעות אלקטרודות שמשפיעות על תפקוד המוח והופכות את הפעילות המוחית לסדירה, רציפה ועקבית. כך קל יותר להשתלט על תסמינים לא רצוניים ולשלוט בתגובות או תופעות חיצוניות שנגרמות בשל אותן מחלות או הפרעות. כאשר מתמידים בטיפולים - אט אט התסמינים הנראים לעין פוחתים וכך גם קל יותר להתמודד איתם וגם אפשר להיות בטוחים שעם הזמן הם ייעלמו לחלוטין.

 

איך יודעים אם טיפולי נוירופידבק הם הדבר הנכון והמתאים ביותר?

כאשר סובלים ממחלה או הפרעה ולא ניכר שיפור בתסמינים כאשר נעזרים במתודות רפואיות מערביות ומקובלות - זה הזמן לחשוב על טיפול נוירופידבק וכמובן לבחור בתבונה את המטפל שיבצע את הטיפול. יש חשיבות גבוהה לבחירת מטפל או מכון עם ניסיון רב ועשיר ככל האפשר וכמובן לשימוש בציוד מתקדם ואיכותי ביותר. אלה יבטיחו את הצלחת הטיפול והעמידה במטרות כפי שהמטופל בעצמו יציב אותם ביחד עם המטפל. כמובן שבטרם יתחיל הטיפול הלכה למעשה יהיה שלב של אבחון, של ניתוח התחושות או התופעות כפי שהמטופל חווה אותן והסבר מפורט אודות הטיפול, איך הוא מתבצע ומה צריכות להיות הציפיות מהצלחה בו. כך יהיה למטופל קל יותר להבין את המשמעויות של הטיפול ואין ספק שיהיה לו הרבה יותר נוח להבין לקראת מה הוא הולך.