כאבים בברך - אילו כאבים מצריכים ביקור אצל מומחה?

תוכן [ הסתר ]

היות שהברך היא מפרק מרכזי בגוף שלנו, היא נתונה ללחץ תמידי בשל הפעולות השונות שאנו מבצעים כגון: הליכה, ריצה, ישיבה, עלייה במדרגות וכדומה. כאבים אלו שכיחים בעיקר אצל בני גיל הזהב אשר חווים תהליך של שחיקה בברך הנגרם במשך השנים. כאשר אנו חשים כאבים בברכיים, שבגללם אנו נאלצים להימנע מפעילויות יומיומיות יש לטפל בבעיה ביתר תשומת לב ולפנות לאורתופד מומחה ברכיים אשר יוכל לסייע לכם להמשיך ולהתנהל כרגיל כפי שהתנהלתם עד כה.

כאבים אשר משבשים לנו את שגרת החיים

הכאב בברכיים יכול להופיע לא רק אצל בני הגיל השלישי, אלא גם אצל ספורטאים העוסקים בתחרויות שונות ואף אצל מתעמלים רגילים בחדר הכושר. כאב זה עלול להגרם מפעולות הקשורות בהליכה, הרמת ונשיאה של משאות כבדים, עמידה ממושכת במקום אחד ועוד. כאשר יש לציין שככל שאנו מתבגרים עם הגיל, כך הכאב עשוי להחריף.

כאבים המחייבים פנייה אל מומחה ברכיים

הכאב תפקידו לאותת לגוף שלנו שדבר מה אינו מתנהל כשורה, ושיש צורך לעצור את הפעילות שבה אנו עוסקים ולטפל באותו הכאב כדי לא לגרום לנזק נוסף אשר עלול להוביל לתוצאות חמורות יותר. ישנם מקרים שבהם חשוב להתייעץ עם רופא המתמחה בברכיים והם: אם אתם מרגישים שהכאבים מגיעים מאזור הגב, עמוד השדרה או צוואר הירך אל הברכיים. אם אתם מרגישים שהכאבים גורמים לעוויתות של הרגל כלפי פנים או חוץ בניסיון להימנע מן הכאב, אם אתם מרגישים שאינכם מסוגלים להניע את המפרק שלכם, אם אתם מרגישים שאתם עלולים ליפול ואם אתם מרגישים שהכאבים כה עזים שהם מונעים מכם להמשיך בפעילות היומיומית השגרתית שלכם כמו, הליכה, עמידה, התכופפות, הרמת חפצים ועוד.

אין ספק שמקרים אלו מחייבים אתכם בבדיקה אצל רופא מומחה בתחום הברכיים אשר יוכל לבדוק את מקור הכאב ולספק פתרונות פרקטיים למצב שבו אתם נמצאים.

כאשר הטיפולים הנפוצים אינם מסייעים בהפחתת הכאבים

משום שכאבי ברכיים נוטים להחמיר עם חלוף השנים. גם הפעולות הפשוטות ביותר, עשויות לגרום לכאבים כה קשים שלא תוכלו להמשיך בהן. חלק מהטיפולים המוצעים לאנשים הסובלים מבעיות ברכיים הם: פיזיותרפיה, שמירה על משקל תקין או ירידה במשקל במידת הצורך, הליכה איטית יותר אשר תמנע לחץ על המפרק וחשש לנפילה, זריקות המיועדות לשיכוך הכאבים ועוד. אם כל הפתרונות הללו אינם נותנים מענה לכאבים שאתם חשים, יתכן ויש צורך בניתוח החלפת מפרק הברך. למרות שמדובר בניתוח אשר תקופת ההחלמה ממנו עשויה לארוך מספר שבועות, איכות החיים אשר תפיקו מניתוח כזה יכולה לשפר את איכות חייכם לאין שיעור.

לסיכום, אם אתם חשים בכאבי ברכיים אל תזניחו את הנושא, גשו להתייעץ עם מומחה ברכיים, אשר יוכל לאבחן את הכאב ולייעץ לכם לגבי האפשרויות השונות הניצבות בפניכם.