אוכלוסיית הקשישים בישראל גדלה במהירות, ואיתה מגיע גם הצורך באחיות פרטיות. דו"ח שפרסמה לאחרונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל חשף כי אוכלוסיית גילאי מעל 65 גדלה בעשור האחרון ב-66% עצום. כתוצאה מכך, עולה ביקוש במהירות למטפלים ואחיות לשרת חולים קשישים.

אנשים חיים יותר בימינו, מה שאומר שהם צריכים יותר טיפול. אוכלוסיית הקשישים בישראל גדלה במהירות, ועם זה מגיע גם צורך באחיות פרטיות.

מהי אחות פרטית?

אחיות הן עמוד השדרה של מערכת הבריאות וממלאות תפקיד מרכזי בחיי המטופלים ובני משפחותיהם. אחיות פרטיות מציעות טיפול רפואי ביתי והשגחה רפואית 24 שעות ביממה למי שזקוק לכך.

ניתן לשכור אחיות פרטיות למגוון צרכים רפואיים. הם יכולות לעזור במשימות כמו ניהול תרופות, טיפול בפצעים וסיוע בפעילויות יומיומיות. אחיות פרטיות נשכרות לרוב על ידי יחידים או משפחות לפרקי זמן ממושכים.

למה צריך אחות פרטית?

לעתים קרובות, אנשים אינם מסוגלים לדאוג לעצמם. וכאן נכנסות לתמונה אחיות פרטיות. הן שם כדי לספק סיוע במשימות יומיומיות שאולי לא תוכל לעשות בעצמך.

הן יכולות לעזור בכל דבר, החל מרחצה, אכילה, ואפילו רק מתן חברה למי שצריך. מדובר באנשי מקצוע שעברו הכשרה שעות על גבי שעות לפני שהם הורשו לספק שירות זה.

אל לנו לחשוב על אחיות פרטיות כאל תחליף לרופאים או לצוות בית החולים. הם אינם מוסמכים לאבחן או לתת טיפול, אך הם יכולים לספק שירות חשוב בזמן בו הוא נחוץ ביותר.

למי זה מתאים?

אחיות פרטיות המספקות טיפול רפואי ביתי לחולים שאינם מסוגלים לשהות בבית החולים או ללכת למעון. ניתן להעסיק אותם במשרה מלאה או על בסיס שעתי לצרכים לטווח קצר.

אחת הסיבות הנפוצות ביותר להעסקת אחות פרטית היא לעזור ברחצה והלבשה. משימות אחרות עשויות לכלול נטילת סימנים חיוניים, עזרה בארוחות תזכורות לתרופות ומתן טיפול בפצעים או בצרכים רפואיים אחרים.

ככל שאנו מתבגרים, היכולת של הגוף לבצע משימות יומיומיות הופכת מוגבלת. קשה לבצע משימות כמו בישול, ניקיון ושמירה על היגיינה אישית. משימות אלו עשויות להיראות פשוטות, אך הן עלולות להפוך לקשות עבור בעלי מוגבלויות או פציעות.

אם אתה או מישהו שאתה מכיר מתקשה במשימות יומיומיות, חשוב לשקול לשכור איש מקצוע שיעזור.

כיצד בוחרים אחות פרטית?

בחירת אחות פרטית היא החלטה עצומה שיכולה להשפיע רבות על שלומו של המטופל. כאשר שוקלים את מי להעסיק, חשוב לקחת בחשבון לא רק את הניסיון והכישורים שלהם, אלא גם את האישיות שלהם. מתאים יהיה מישהו בעל חמלה, מבין ובעל חוש הומור טוב.

חשוב גם לברר איזה סוג של שירותים היא מציעה - האם הם אפשר לשכור אותה להשגחה רפואית 24 שעות ביממה? האם יש לה את האישורים המתאימים?

לסיכום

שירות האחות הפרטית הצמודה פותר את אי הנוחות בקבלת עזרה מבני המשפחה. ככל שיותר אנשים חיים יותר, זה הופך להיות קשה יותר עבור בני המשפחה לספק סיוע. שירותים אלו נועדו לספק סיוע בפעילויות רבות בחיי היומיום כגון רחצה, הלבשה, אכילה ושירותים. זו יכולה להיות תקופה מאוד קשה הן עבור האדם הנזקק והן עבור משפחתו ובהחלט יש לשקול אותו בכובד ראש.