תוכן [ הסתר ]

ישנן סיבות רבות אשר גורמות לשחיקה של השיניים בפה שלנו, נטייה גנטית, מחלות שונות בפה, עישון ואף נטילה של תרופות מסוימות. אנשים רבים מאבדים את שיניהם ונאלצים למצוא פתרונות שונים לטיפול בבעיה זו. בעבר היו מכינים תותבות משיניים מלאכותיות אשר תפקידן היה לשמש כשיניים לכל דבר, אחר כך השתמשו בפתרונות כמו גשרים וכתרים אשר לא הצליחו לחקות את צורת השן באופן מיטבי. כיום ישנם כתרים לפה אשר מסוגלים לחקות את השן האמיתית בדיוק רב.

כיצד מייצרים כתר לשן?

את הכתרים מייצרים במדפסת תלת ממדית. בעבר היינו צריכים לחכות מספר שבועות עד שמחרטה מיוחדת הייתה מפיקה את תבנית השן שלנו במדפסת, אך כיום אין צורך בהמתנה ממושכת שכן הטכנולוגיה החדשה מאפשרת תוך מספר שעות הפקה של שן המותאמת לפה שלנו בדיוק מירבי. כעת תוכלו לצאת מן המרפאה עם כל השיניים בפה ועם חיוך רחב ומקסים.

טכנולוגיה המאפשרת פתרונות דנטליים אישיים

חברת "סירונה" ייצרה מכשיר העונה לשם "Cerec" שתפקידו מחולק לשניים: הראשון הוא יצירת הדמיה וירטואלית של השיניים הנוכחיות בפיו של המטופל. השני הוא תכנון של שחזור השיניים ומגוון פתרונות לסייע בשחזור זה כגון: כתר המולבש על שתל, גשר לשיניים, ציפויים עשויים חרסינה, סתימות עשויות חרסינה, כתר ללא שתל וכדומה.

הכתר שאותו מייצרים, מותאם באופן אישי לכל מטופל, ומוכן על פי נתוני השיניים של אותו המטופל בלבד. התוצאה אשר מתקבלת היא שן יפיפייה, המחקה את צורת וצבע השן ומצליחה להשתלב בחלל הפה באופן טבעי לחלוטין.

סורק הפה התלת ממדי

כאמור, כדי לבצע הדפסה תלת ממדית של השן, וכדי שהיא תתואם באופן אישי לכל לקוח, יש צורך בסורק תלת ממדי אשר תפקידו הוא לסרוק את פיו של המטופל. היתרון של סריקה זו, שהיא איננה מסוכנת כלל, היא מתבצעת ללא הזרקה של חומרים שונים לגוף וגם אינה פולטת קרינה.

השתלה של שיניים

השתלת שיניים היא תהליך שבו למעשה מכניסים לתוך החניכיים שתל דמוי בורג. כעת יש צורך להמתין עד אשר החניכיים יחלימו מן הפעולה הזו, ואז העצם והרקמות צומחות סביב השתל ומקבעות אותו במקומו. לאחר מכן ניתן להניח את השן המלאכותית על הבורג. השן המלאכותית הזו נקראת כתר בשן.

ישנן מקרים שבהם משתמשים דווקא בכתר מסוג אחר, זה יכול לקרות כאשר השן עדיין קיימת בפה אך היא עשויה להיות שחוקה, בעלת גוון שונה משאר השיניים בפה או שיש בה חורים רבים. אז הרופא יכול להמליץ לכם על טיפול אשר יתאים את גוון השן לשאר השיניים בפה או להשתמש בכתר אשר יכסה את השן הקיימת שבה הבעיה.

לסיכום, כיום כתר בשן הוא עניין של מה בכך, אם יש לכם שיניים חסרות או שאתם מעוניינים להעניק לפה שלכם מראה אסתטי, תוכלו בקלות להשתיל כתרים אשר ישוו מראה אחיד, יפה ונקי של הפה שלכם.