תוכן [ הסתר ]

מעוניינות לעבור ניתוח חזה? האם אתן לא מרוצות מהחזה שלכן? במדריך ניתוחי חזה נסביר לכן את כל המידע שדרוש לפני ביצוע הניתוח. חשוב לזכור שמכיוון שמדובר בניתוח כדאי לשקול ולהכיר את כל הנושאים בנוגע לטיפול בחזה.

יש מספר סוגים של ניתוחי חזה:

  • הגדלת חזה - נשים שמרגישות שיש להן חזה קטן מדי, פונות להגדלת חזה על ידי השתלת חומרים כגון סיליקון.
  • הרמת חזה - נשים עם חזה נפול פונות להרמת חזה, שיטה שדומה להרמת פנים.
  • הקטנת חזה - יש מספר סיבות להקטנת חזה. בין אם זה עודף משקל, או בעיות גב הנוצרות מחזה גדול מדי.
  • תיקון חזה שאיננו סימטרי - כל זוג שדיים איננו סימטרי, אולם תיקון חזה נדרש רק במקרים שהסטייה בין השדיים גדולה ומפריעה.
  • תיקון פטמות שקועות - זהו ניתוח לא נפוץ במיוחד, שנועד לטפל בבעיות של פטמה שאיננו בולטת בצורה טבעית.
  • שחזור שד - ניתוח שחזור שד מבוצע בעיקר לנשים אשרו חלו בסרטן השד

בשנים האחרונות יותר ויותר מושם דגש על חזה יפה כגורם מהותי באסתטיקה הנשית. במגזינים ובטלוויזיה מופיעות דוגמניות עם חזה מנותח, וניתוח זה הפך לשגרתי. החזה מקבל תשומת לב רבה, והופך להיות האיבר הנשי שמרגש ביותר גברים. בסקרים גברים עונים כי הפרט הראשון בו מבחינים אצל נשים הוא החזה, וזה גם הפרט החשוב ביותר עבורם.

נשים לאחר ניתוח חזה מדווחות על שיפור בביטחון העצמי ועל שיפור בתפיסת הדימוי העצמי שלהן. ניתוחי חזה הם לא רק עניין של רהבתנות, נשים נולדות עם חזה שאיננו מושלם, ובחברה שלנו, עם אידיאלי היופי שלנו, חשוב לנשים לשפר את החזה שקיבלו בלידה, או שאיבד מצורתו עם השנים.

למעשה, ניתוחי חזה הם דבר מקובל ונפוץ ביותר כיום. אם את מרגישה צורך לעשות את השינוי - בין אם מדובר בניתוח הגדלת חזה, הקטנת חזה או הרמת חזה - את יכולה לעשות זאת בקלות. לא צריך להתפשר, להרגיש פחות טוב ולסבול מביטחון עצמי נמוך. אפשר לקחת יוזמה ולשנות את מה שגורם לך אי נוחות.

מלבד ניתוח הגדלת חזה, ישנם גם פתרונות להגדלת חזה שלא כוללים התערבות כירורגית כגון הגדלת חזה בהזרקה, אבל הם לא הוכחו כיעילים לטווח ארוך - לניתוחי הקטנה או הרמה אין תחליף. אם את מעוניינת בהליך חד פעמי ובתוצאה קבועה, הניתוח הוא האמצעי היעיל ביותר וגם המשתלם ביותר יחסית לשאר האפשרויות.

ניתוח הגדלת חזה

נשים רבות מרגישות חוסר שביעות רצון מהנתונים הטבעיים שלהן. גודל החזה הוא נושא רגיש במיוחד, משום שהוא מקושר אוטומטיות לנשיות. נשים שלא מרוצות מגודל החזה שלהן ירגישו לרוב פחות נשיות ופחות סקסיות. לכן, לא מפתיע שהרפואה הפלסטית פיתחה ניתוחים שמבטיחים הגדלת החזה לצמיתות, בצורה יפה ואסתטית.

ניתן להגדיל את החזה ברמות שונות. כל אחת יכולה לבחור את הגודל שמתאים לה באמצעות בחירת השתלים. יש גם צורות שונות לשתלים ואפילו חומרים שונים בהם משתמשים ליצירת השתלים. כיום משתמשים בעיקר בסיליקון, שנמצא עמיד יותר משתלי מי מלח בהם השתמשו בעבר.

לפני ניתוחי חזה כאלו, יש לקבוע גם את מיקום השתל: אפשר להניחו מתחת לשריר או מעליו. לצורך החלמה מהירה יותר, מניחים אותו בדרך כלל מעל השריר. ניתוחי חזה לרוב לא יהיו מסובכים. הם נעשים תחת הרדמה מלאה בתהליך שאורך כשעתיים.

ניתוחי חזה כוללים היום גם הקטנת חזה

חזה גדול מאוד עלול לגרום לבעיות רבות כאבי גב למשל הם בעיה נפוצה, בשל המשקל הכבד של החזה. מלבד אי הנוחות הגופנית, נשים רבות גם חוות אי נוחות פסיכולוגית כתוצאה מכך: החזה הגדול מושך תשומת לב רבה, דבר שעלול להביך נשים רבות. לכן, קיימים גם ניתוחים להקטנת החזה.

בדומה לניתוחי הגדלת חזה, גם ניתוחי חזה המיועדים להקטנתו אורכים כשעתיים, תחת הרדמה מלאה. בעבר הבעיה העיקרית של ניתוחים אלו הייתה צלקות מרובות. כיום הצלקות פחות בולטות וההליך יותר פשוט. בניתוח הקטנת החזה משנים את מיקומה של הפטמה, כך שלאחריו החזה נראה זקור יותר משהיה.

יש לקחת בחשבון את הצלקות שכן נותרות לאחר הניתוח ואת תקופת ההחלמה. במקרים בהם נשים סובלות מקשיים פיזיים משמעותיים כתוצאה ממשקל החזה, מומלץ להתייעץ עם רופא בנוגע לניתוח. מלבד ההקלה הפיזית, הקטנת החזה תגרום לכך שהחזה יהיה פרופורציונלי יותר וצורתו תתאים למבנה הגוף.

ניתוחי חזה לצורך הרמה נחשבים למסובכים מאוד

עם השנים ובעיקר לאחר לידות והנקות החזה עלול לאבד את צורתו וזקיפותו. נשים רבות לא מעוניינות לוותר על המראה של חזה מלא ועומד ומחליטות לעבור ניתוח כדי לשחזר את צורתו. ניתוחי חזה לצורכי הרמה, הנקראים גם מסטופקסיה,יכולים לכלול גם הוספת שתל לצורך מילוי החזה. זאת משום שאחרי לידות או ירידה במשקל, החזה נוטה להתרוקן.

ניתוח זה הוא קצת מורכב יותר מניתוחים לצורך הגדלה או הקטנה, משום שמנתחים רבים מעדיפים לחלק את הניתוח לשניים: בניתוח אחד להכניס את השתל ובשני לבצע את ההרמה. ניתן לעשות את שתי הפעולות בניתוח אחד, אבל לרוב מומלץ לחכות שישה שבעות בין שלב אחד לשני. למרות מורכבותו, הניתוח הזה פופולארי כמו ניתוחי חזה אחרים.

לקריאה נוספת אודות ניתוחי הגדלת חזה:

FDA - מנהל המזון והתרופות של ארה"ב

עוד מידע בנושא ניתוחי חזה