תוכן [ הסתר ]

אף אחד מאיתנו לא נולד עם פנים מושלמות אך לצערנו, באינטראקציה היומיומית שלנו עם אנשים, יש למראה הפנים שלנו חשיבות רבה. לכן ניתוחי פנים נעשים מאוד פופולאריים בשנים האחרונות ורבים בוחרים לעבור אותם כדי 'לשפר' את מראה פניהם.

פנים יפות משיגות יותר הזדמנויות. בכלל, כשאומרים על אנשים שהם יפים או על נשים שהן יפות, בדרך כלל הפקטור המשמעותי ביותר הקובע זאת הוא יופי הפנים. יש אנשים שלא מאמינים שניתוחי פנים יכולים לשפר את המראה, אולם כיום אפילו דוגמניות עוברות ניתוחי פנים כדי לשפר את המראה שלהן.

ניתוחי פנים פופולאריים

ניתוחי אף הם אולי ניתוחי הפנים הפופולאריים ביותר. יש ניתוח לקיצור אף, לשיפור הסימטריות של האף, להסדרת מחיצת האף ולהורדת שקערוריות באף. ניתוחי הפנים נועדו גם לשמירה על פנים צעירות ולמען טיפול בקמטים. בניתוחים אלו, העור של הפנים והצוואר נמתח כדי לאפשר מראה חלק יותר ומבריק יותר.

ניתוח פופולארי נוסף, שצובר תאוצה בשנים האחרונות, הוא ניתוח הרמת מצח וגבות. עם השנים, האזור העליון של הפנים סובל מצניחה משמעותית של העור, עד כדי קפלים, קמטים ואף הפרעה לראייה (בעיקר כשמדובר בגבות).

ניתוחי פנים אלו מאפשרים להרים את הגבות והמצח למקום שבו היו לפני כמה שנים ולהחזיר לפנים מראה צעיר יותר, כמו גם להקל על האדם בחיי היומיום שלו. הניתוחים הללו נחשבים גם הם לפשוטים יחסית.

הניתוח הפופולארי האחרון שנזכיר בהקשר זה הוא ניתוח להרמת עפעפיים. במקרים אלו, מדובר על עניין אסתטי, אך כזה שעשוי להשפיע גם מבחינה בריאותית על תפקוד האדם. צניחה של העפעפיים העליונים, למשל, יכולה להביא ממש לפגיעה בכושר הראייה וביכולת לפתוח את העיניים במלואן. ניתוחים אלו, אם כן, הם חשובים ביותר לאנשים מסוימים.

ההיבטים הבריאותיים של ניתוחי פנים

במהלך ניתוחים אלו, מרימים ומותחים את הרקמה התת-עורית, את עור הפנים והצוואר, וכורתים את עודפי העור. בדרך כלל, הניתוח מתבצע עם חתך בקדמת האוזן ומאחוריה ולתוך קו השיער – מה שמאפשר להסתיר את הצלקות, שהן חלק בלתי נפרד מכל ניתוח פולשני, גם בעולם הפלסטי.

אחרי ניתוח פנים יש בדרך כלל נפיחות ושטפי דם (לרוב סביב העיניים) – תופעות שנמשכת זמן מה. עם זאת, אלו תופעות מוכרות ונפוצות, אשר קשורות לטיפול שמעניק הרופא לרקמות ולשרירי הפנים. לאחר כמה ימים עד שבועות, הן יחלפו מאליהן.

ניתוחי פנים נחשבים לפשוטים יחסית, אשר לא אמורים להימשך יותר משעתיים, בסך הכל. ישנם ניתוחים בהם יהיה צורך בהרדמה מלאה, אך ברוב המוחלט של המקרים מדובר על הרדמה מקומית בלבד, בעיקר בניתוחים בהם הטיפול אינו היקפי אלא נקודתי (ניתוחי הרמת גבות למשל).

התוצאה של ניתוח פנים בפועל:

חשוב להדגיש כי התוצאה הסופית של הניתוח תיראה לרוב רק לאחר כמה חודשים (חצי שנה לרוב). הנפיחויות ייעלמו לחלוטין רק לאחר תקופה זו ולמרות שלעיתים נדמה כאילו דבר כבר לא יכול להשתנות, חשוב להמתין בסבלנות ולהקשיב להוראות הרופא.

לסיכום, אם יש לך איזור בפנים שאתה לא מרוצה ממנו - האוזניים, הפה, האף, המצח ועוד - ניתוחי פנים יכולים להיות פתרון טוב. לפני שאתה בוחר לעבור ניתוח פנים, מומלץ להתייעץ עם מספר מנתחים פלסטיים שונים. ניתוחי פנים יכולים לעלות כמה אלפי שקלים, לכן כדאי גם לבקש מחיר ספציפי ולעשות השוואת מחירים מראש.

עוד מידע בנושא ניתוחי פנים