תוכן [ הסתר ]

הישבן נחשב לאחד האזורים הבולטים בגוף האדם, וכזה שעל מנת לשפר את המראה האסתטי חייב להיות מעוצב היטב. מעבר לאימוני כושר שתכליתם הפיכת הישבן לחטוב ככל האפשר, קיים בנמצא גם ניתוח כירורגי לכל דבר ועניין. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על עיצוב ישבן, הדרכים המקובלות לעשות זאת והסכנות הכרוכות בו.

מהו ניתוח לעיצוב ישבן?

עיצוב ישבן מהווה פתרון חדשני יחסית לבעיות אסתטיקה הנוצרות עקב תנודות במשקל: ירידה ועלייה במשקל, השמנת יתר, היעדר פעילות גופנית וכיוצא בזה, כאשר כל אלה פוגעים, כמובן, באסתטיקה ובחיטוב של הישבן. מבחינה מעשית, ניתוחים לעיצוב ישבן בישראל נעשים לרוב לאנשים עם עודפי שומן, ועל כן הם מתבססים, בעיקרו של דבר, על שאיבת שומן. ניתוח לעיצוב ישבן יכול לכלול בתוכו, מעבר לשאיבה, גם החדרת סיליקון לאזור הישבן.

ניתוח לעיצוב ישבן מבוצע בדרך כלל תחת הרדמה כללית, אולם לעיתים מספיקה הרדמה מקומית. בהליך שאיבת השומן עצמו מסולק השומן מן הישבן, כאשר כיום יש טכניקות שאיבה שאינן חודרניות ופולשניות מדי. ניתוח עיצוב ישבן מסוג זה איננו אפשרי כאשר קיים עודף שומן עקב צניחת שרירי אזור הישבן.

שיטות נוספות לעיצוב הישבן

דרך נוספת לעיצוב ישבן מבוססת על הרמת פלג הגוף התחתון. בהליך מהסוג הזה, המנתח מבצע שאיבת שומן, הן מן הברכיים והן מן הבטן, ורק לאחר מכן מבצע הרמה של העכוז. הליך שכזה נמשך לפחות חמש שעות, ומיד לאחריו נדרש המטופל להתאשפז כיומיים בבית החולים. טיפול זה מתאים בעיקר עבור ישבנים הנחשבים לרפויים ולריקים, באופן יחסי, וניתן להבחין בין מספר סוגים שלו: החל מהרמת עכוז פשוטה, דרך שילוב שלה עם השתלת שומן עצמי או שאיבת שומן ועד להגדלת הישבן, מה שנעשה באמצעות רקמת עצם.

שיטה מרכזית אחרת לעיצוב הישבן היא על ידי החדרת שתלים של סיליקון, וזאת ליצירת מראה של ישבן עגלגל. בשיטה זו מפצלים את שרירי הישבן על ידי חיתוך במרכזו, יוצרים כיסים ואליהם למעשה מחדירים את שתלי הסיליקון. טיפול מהסוג הזה מתאים דווקא לבעלי ישבנים קטנים באופן יחסי.

סיכונים ותופעות לוואי

כיאה להליך כירורגי לכל דבר ועניין, גם בטיפולי עיצוב ישבן ניתן להצביע על מספר סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. בין השאר, ניתן להזכיר שטפי דם או זיהומים, המופיעים במקרה של שאיבת שומן. כאשר המדובר הוא בפלג הגוף התחתון, צפויה להישאר צלקת באזור המותניים, אם כי זו הופכת למטושטשת יותר עם הזמן. בהשתלת סיליקון הסיכונים האפשריים הם זיהומים, התקשות ותחושה של חוסר נוחות.

אחד המפתחות העיקריים להצלחה הוא התאמה של שיטת הטיפול למאפייני הישבן של אותו האדם, כמו גם לצרכים ולרצונות שלו. זו גם הסיבה שההליך כולו מתחיל במספר פגישות אבחון של הרופא המטפל, שימליץ על דרך ההתמודדות האידיאלית, לדידו, בכל מקרה ומקרה.