תוכן [ הסתר ]

היכולת לספק היום שתלים דנטליים באיכות גבוהה ביותר ובמחיר סביר, מאפשרת כמעט לכל אחד ליהנות ממראה פה יפה ובריא. מרגיש שהמצב בעייתי? אל תחשוש לשקם את הפה

שתלים דנטליים

בעבר הלא רחוק, אנשים שסבלו משיניים פגומות או חסרות נאלצו לחיות עם המראה הלא אסתטי לעד. הטיפולים שהרפואה הציעה אז, שכללו הוספת כתרים או השתלות שיניים, היו יקרים מאוד והגיעו למחירים שאנשים מהשורה לא יכלו להרשות לעצמם. החידושים בתחום רפואת השיניים הביאו בשורה חדשה, בדמותם של שתלים דנטליים.

טיפולים חדשים, כולל טיפולי לייזר וטיפולים בהרדמה מלאה, סללו את דרכם של השתלים הדנטליים אל לקוחות חדשים. מחירי השתלים ירדו וההשתלות הפכו פשוטות יותר. בעקבות זאת, הפתרון הפך במהרה לאפשרות חדשה לשיקום הפה.

איך משתמשים בשתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם ברגים קטנים, המוחדרים ללסת של האדם. הברגים הללו מאפשרים לחבר אליהם שתלים או כתרים בתהליך השתלת שיניים. השתלים נשארים מחוברים לעצם הלסת, כך שכמעט ולא קיים סיכוי שהשתלים ישתחררו או שהכתרים יזוזו ממקומם.

השתלים הדנטליים עשויים טיטניום, חומר חזק מאוד, שמבטיח חיבור הדוק לעצם ומצד שני גם ניתן להוצאה בקלות. לעיצוב השתל השפעה מכרעת על התהליך, לכן יש צורך בשתלים ברמה גבוהה. ישראל ידועה בעולם כמייצרת ומייצאת שתלים איכותיים.

שתלים דנטליים לשיקום מלא של הפה

שתלים דנטליים יכולים לשמש לשיקום כל הפה, במקרה ויש מספר רב של שיניים שדורשות טיפול, אך ניתן להשתמש בהם גם עבור שן אחת. במידה ויש צורך לטפל רק בשן אחת, יוחדר שתל דנטלי ללסת באזור בו נמצאת השן החסרה. עליה יונח הכתר, שיותאם אישית למטופל בהתאם לשיניו האחרות.

במידה ויש צורך לטפל בשורת שיניים, יחוברו השתלים במספר נקודות בלסת ועליהם יונח גשר שיניים במקום אלו החסרות. לאחר הרכבת השתלים, יעברו כשלושה חודשים עד שהם ייקלטו בעצם. פרק הזמן הזה תלוי בשיטת ההרכבה, שמשתנה מרופא לרופא ועד לקליטה המלאה יורכבו כתרים זמניים. לאחר פרק זמן זה, יורכבו במקומם כתרים קבועים.

למי מתאימים שתלים דנטליים?

למרבה הצער, לא כולם יכולים ליהנות מהפיתוחים הטכנולוגיים. שתלים דנטליים מתאימים לרוב האנשים, אך לא לכולם. ראשית, חשוב לדעת שסיכויי ההצלחה של השתלת שיניים אצל אנשים מעשנים נמוכה משאר האוכלוסייה. שנית, אנשים שעברו הקרנות באזור הראש והצוואר, יאלצו לחכות מספר שנים עד שיוכלו לקבל את השתלים.

גם פגמים שונים בלסת לא יאפשרו את חיבור השתלים אל העצם, ולכן גם עבור אנשים בעלי לסת פגועה ההשתלה לא מתאימה. קיימות מחלות נוספות שעלולות לסכן את המטופל: סוכרת, אי קרישת דם ומחלות עצם. אותם אנשים ייאלצו לחפש דרכי טיפול אחרות.

שתלים דנטליים מרגישים כמו שן אמיתית

רוב השתלות השיניים בעולם עוברות בצורה חלקה וללא בעיות. אצל רוב האנשים, שתלים דנטליים נותנים את התחושה של שן אמיתית ואף מספקים בחלק מהמקרים שן חזקה יותר מהשיניים הטבעיות שלנו. עם זאת, לעתים קיימות תופעות לוואי.

ההתעסקות בעצמות והחדרת חומרים אליהן מזמנת כאבים לא קלים. לוקח זמן עד שהכאבים שוככים, אך ניתן להתמודד איתם בעזרת כדורים להקלה על הכאב. מעבר לכאבים עלולים להופיע זיהומים, נפיחויות וייתכן שהשתל גם יידחה. זכרו: ככל שהרופא מנוסה יותר, הסיכוי לתופעות הלוואי קטן.

שתלים דנטליים - הפתרון האולטימטיבי

קיימים כיום סוגים שונים של השתלת שיניים וסוגים שונים של התמודדות עם הבעיה של שיניים חסרות. אם זה שימוש בכתרים זמניים או שיניים תותבות, שתלים דנטליים הם הפיתרון הנוח ביותר וההרגשה טובה יותר: יותר לא תצטרכו לטפל בשיניים.

למידע נוסף בקרו בפורום רופאי השיניים באתר כצט דנטל