בין אם אתם מעוניינים להתנסות ברכיבה טיפולית בתור מטפלים או בתור מטופלים, אתם צריכים להכיר את היתרונות הרבים שיש בסוג הטיפול הזה. הנה מספר יתרונות שאולי לא הכרתם ברכיבה טיפולית, המידע מיועד למי שמעוניין להדריך או להיות מודרך בקורס.

אם בשנים עברו בעיות התפתחותיות שונות טופלו בעיקר בעזרת רפואה קונבנציונאלית, הרי שכיום התמונה היא כבר אחרת. בימינו ישנן שיטות רבות ושונות לטפל בחרדה, דיכאון, ADD, ADHD, בעיות התפתחותיות, בעיות של תקשורת חברתית ועוד. בין השיטות השונות, תוכלו למצוא את הרכיבה הטיפולית שהלכה ונהפכה למאוד נפוצה בשנים האחרונות. ורגע לפני שנמליץ לכם בחום לב על היתרונות שברכיבה הזו, נזכיר לכם שהאינטרנט לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או ייעוץ רפואי.

הנחלה של ערכים ומשמעת, מוסר עבודה ועוד

כשאתם רושמים את הילד לקורסים, זה אומר שיש מסגרת זמנים. כמו כן, יש ככלי התנהגות, קודים חברתיים ועוד. קורס רכיבה טיפולית מקנה בדיוק את הערכים האלו וערכים נוספים. יהיה על הילד להגיע בזמן לקורס, להישמע לכללים ולטפל בסוסים לפי כללי טיפול מאוד מוגדרים.

הילד, עם הזמן או מיד על ההתחלה – עשוי להתחבר רגשית לסוס. החיבור כשלעצמו, מהווה מעין חיזוק עבור הילד לטפל בו ולהישמע לכללי הטיפול, כללי המסגרת ועוד. כמו כן, הילדים יצטרכו להישמע להוראות המדריך במהלך הקורס, מה שמקנה לילד את היכולת להתנהל תחת מרות מסוימת.

זמן של שמחה והוצאת אנרגיה עם סוסים

קורס רכיבה טיפולית הוא קורס אנרגטי, במהלכו הילד לומד לתקשר עם הסוס, מפעיל את הגוף של עצמו, מאכיל את הסוס, לעיתים דהר עליו ועוד. הזמן הזה על הסוסים הוא מושלם עבור הילדים, מה שיכול להקנות להם זמן אמיתי של אושר.

אם הילד מחובר לטבע ולבעלי חיים, הוא ישמח לרכב על הסוס לפחות פעם בשבוע. מאחר שהרכיבות לא זולות, יהיה כדאי לרכוש "בנדל" של מספר רכיבות כבר בתחילת הקורס. באופן הזה, תוכלו לקבל כנראה הנחה מסוימת על השיעורים.

שיפור אינטראקציות חברתיות ויכולות תקשורת

בפועל, קורס רכיבה טיפולית מאפשר לילדים ולבוגרים לשפר את המיומנויות החברתיות שלהם, את יכולות התקשורת. בעוד שהקורס מלמד כיצד לתקשר עם הסוס, בפועל, המשתתפים בקורס לומדים גם כיצד לתקשר עם הסביבה. הם מתקשרים עם המדריכים, עם משתתפים אחרים בקורס ועוד. 

בין אם אתם מעוניינים להירשם לקורס רכיבה טיפולית בתור מדריכים או בתור  ודרכים, אנחנו ממליצים בחום על טיפול בעזרת בעלי חיים. הסוסים אמנם גדולים ועשויים להיראות מאיימים, אבל הם מקסימים ועדינים. יש סיבה לכך שמטפלים בבעיות התפתחותיות שונות בעזרת סוסים, הם לגמרי נועדו לכך. ואם סוסים זה פחות בשבילכם, אתם יכולים לבדוק גם לגבי טיפול באמצעות בעלי חיים מסוגים אחרים. למשל, כלבים.