יתרונות ההצטרפות לקבוצות ריצה לחולי סרטן ומחלימים

עבור חולי סרטן רבים ועבור מחלימים, הרעיון של פעילות גופנית עשויה להיראות כמו חלום רחוק. יחד עם זאת, לא מעט מחקרים מראים כי פעילות גופנית, במיוחד ריצה, יכולה להיות בעלת יתרונות רבים עבור חולי סרטן מטופלים או בתהליכי החלמה. למעשה, רופאים ואנשי מקצוע בתחום הרפואה עודדו את מטופליהם לעסוק בפעילות גופנית כדי לסייע להם להתמודד עם המחיר הפיזי והרגשי של מחלת הסרטן.

כמו כן, מטופלים רבים ומחלימים מגלים כי ריצה במסגרת קבוצתית עשויה לספק תמיכה ואחווה הנחוצה לאורך תקופה שאינה קלה או פשוטה.

יתרונות הריצה עבור חולים ומחלימים

יתרונות פיזיים:

לפעילות גופנית יש יתרונות פיזיים רבים. כאשר מבצעים פעילות בתדירות המתאימה לגופכם באופן קבוע, היא עשויה לסייע בשיפור בריאות הלב וכלי הדם, לשמור על מסת השריר וכוחו ואף להפחית את העייפות. כמו כן, הוכח כי פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון עבור סוגים מסויימים של סרטן, כמו למשל סרטן השד.

יתרונות נפשיים:

יתרונות אלו לא פחות חשובים מהיתרונות הפיזיים, במיוחד עבור חולי סרטן ועבור מחלימים. לא מעט מחקרים הציגו כי פעילות גופנית יכולה לסייע בהקלה על דיכאון, חרדה ומצבים אחרים הנוגעים לבריאות הנפש. בנוסף, הפעילות אף משחררת אנדורפינים שעשויים לשפר את מצב הרוח ולהפחית מצבי לחץ, לספק תחושת הישג ולסייע למטופלים להרגיש טוב ובשליטה על גופם.

"תועלות סוציאליות":

ניתן להצטרף למגוון קבוצות ריצה לחולים ומחלימים. קבוצות אלו עשויות לספק תמיכה חברתית נחוצה עבורם. כמו כן, ריצה עם אחרים יכולה לסייע לחולים להרגיש פחות מבודדים ולספק תחושת אחווה, מה שעשוי לעודד "הנעה לפעולה", מוטיבציה, שכן המטופלים מעודדים ומאתגרים זה את זה למען כבישת המטרה והגעה ליעדים.

כך למשל, ניתן להצטרף לקבוצת תנועה ואורח חיים שבמסגרתה מתקיימים אימוני אירובי, כוח-כנגד ועוד. פעילות שתסייע להתמודד עם עייפות ואף תשפר את איכות החיים.

מהם יתרונות ההצטרפות לקבוצת ריצה?

הצטרפות לקבוצת ריצה לחולי סרטן ומחלימים עשויה לספק עבורם מעין תחושת אחריות. זאת משום שכאשר מטופלים מתחייבים לרוץ עם קבוצה, הרי שהסיכויים גבוהים יותר לדבוק בשגרת האימונים ולהכניסה לשגרה. כמו כן, חולים עשויים להרגיש מוטיבציה גבוהה יותר לדחוף את עצמם להגיע להישגים ולכבוש את מטרותיהם כאשר הם מוקפים על ידי אחרים הפועלים גם הם למען יעדי הכושר שלהם.

תחושת החברות והתמיכה המסופקת על ידי קבוצת הריצה עשויה להועיל להפליא עבור חולים ומחלימים, שכן ריצה עם אחרים תייצר תחושת קהילה ושייכות, מה שידחק את רגשות הבדידות והדיכאון הצידה במרבית המקרים ויסייע בהתמודדות ובחזרה לשגרה.

לסיכום, לפעילות גופנית בכלל ולריצה בפרט, עשויים להיות יתרונות רבים עבור חולים ומחלימים, מבחינה פיזית ומבחינה נפשית.