טיפול טוב בגופנו ושמירה על ניקיונו יכול להיות אחת המתנות המדהימות ביותר שאנו יכולים לתת לעצמנו. להיות נקי פיזית הוא הכרחי כדי לקיים חיים בריאים ונמרצים. להיות מסודר מונע מאיתנו להידבק במחלות או בעיות בריאותיות כלשהן.

ישנם מספר דרכים כיצד אנו יכולים לשמור על ניקיון ובריאות. אך לפעמים, בגלל גורמים גנטיים או סביבתיים מסוימים, אנו יכולים לחלות בכמה מחלות העלולות לשבש אותנו או לפגוע בבריאותנו הכללית, אחת מהן היא הידבקות בפטרת ציפורניים.

דוקטור קליר הינו מוצר מהפכני אשר פותר בעיות מסוג זה במהירות וביעילות שאין שני לה.

פטריית ציפורניים קיימת על ציפורני הרגליים ועל ציפורני האצבע, בדרך כלל כתוצאה של שינוי צבע ועיבוי הציפורניים. רוב המבוגרים חווים זיהום פטרייתי בציפורניים. זה לא מסכן חיים, אך אם הוא לא נרפא מהר עדיין עלול לפגוע בבריאותנו. להלן הסיבות לפטרת הציפורניים:

פטריות

אורגניזם מיקרוסקופי זה אחראי לזיהומים בפטרת הציפורניים. קבוצת פטריות בשם דרמטופיטים משגשגת באזורי הציפורניים ומתחילה להדביק אותה. גזזת הרגילה, גרד קיצוני וכף הרגל של הספורטאי נחשבים לזיהומים פטרייתיים הנגרמים על ידי Onychomycosis או Tinea Unguium המוביל גם לפטרת ציפורניים.

פטריות אלה יכולות לתקוף בצורה מחרידה גם את ציפורני הרגליים וגם את ציפורני האצבעות, אך בגלל היותן מרותקות בעיקר, ציפורני הרגליים עשויות יותר להיות חשופות לזיהומים שמעוותים, מסמיכים את הציפורן או מסמרטטים.

אזור הציפורן נהיה שביר ומתפורר, מפריד בין הציפורן לבין שכבת העור והבשר אליה נצמדת הציפורן. פטרת הציפורניים, בדרך כלל מריחה רע מאוד, ויכולה להופיע עם גוון שחור, חום, צהוב או ירוק שלעולם לא היית רוצה לבחור בו כחלק מהמראה החיצוני שלך, אבל יותר גרוע מכך שהוא לא נעים פיזית יחד עם זאת הן מלוות כאב עקב העמקת הזיהום והתפשטות האזור הפגוע. מבחינה פואטית, זה קורה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים כמו אצל מבוגרים יותר מאשר אצל ילדים.

סטטיסטית, 50% מהפרעות בציפורניים נתונות לזיהומי פטרת בציפורניים הנגרמים על ידי יותר מסוג אחד של פטריות.

שמרים ותבניות

פתוגנים אלה נכנסים לעור דרך חתכים זעירים או בתוך הציפורניים, שם הם מתחילים לבנות "בית" מתאים דרך הציפורניים. שמרים ועובשים כמו neoscytalidium, scopulariopsis, aspergillus הם הנפוצים ביותר בקבוצתם.

חוסר אוורור

לפעמים לבישת גרביים עבות או נעליים צמודות מונעות את היכולת להתאוורר, מה שגורם לפטרת ציפורניים להתחיל להדביק את ציפורני הרגליים.

סביר להניח שאתה מקבל זיהום פטרייתי בציפורניים אם אתה:

 1. הם מעל גיל 65 מכיוון שאנשים מבוגרים סובלים ממחזור גרוע וצמיחת ציפורניים (הציפורן צומחת לאט ועבה).
 2. סובלים ממחלה הגורמת למחזור ירוד כמו סוכרת ומחלות עורקים היקפיות, איידס ומערכת חיסונית חלשה.
 3. הם נוטים יותר ללכת למלתחות או מקומות שאינם שומרים על חיטוי בכליהם, כמו גוזז ציפורניים ולוחות אמרי, שם קרוב לוודאי שאוחזים בפטריות וחיידקים בזמן שהם ממתינים להעברה לאדם אחר.
 4. יש פציעה בציפורן שלא טופלה, שהיא הרבה יותר מושכת לזיהומים.
 5. יש פגיעה בעור סביב הציפורניים שעלולה לזחול למיטת הציפורן, מה שמקשה על הריפוי.
 6. נוהגים להדביק ציפורניים מלאכותיות מכיוון שלחות נאספת תחת אקריליק.
 7. לרוב יש אצבעות או בהונות לחות לאורך זמן ממושך, כמו למשל לא לייבש אותן לאחר הכביסה, כדוגמה.
 8. נעל נעליים סגורות כמו טניס או מגפיים ללא אוורור.
 9. אוהבים לשחות בבריכה ציבורית.
 10. יש זיעה כבדה.
 11. ללכת יחף בקהילה לחה כמו לוקרים וחדרי כושר.
 12. האדם הנדבק בעל היסטוריה משפחתית של זיהום פטרייתי לא בגלל שמדובר בהפרעה גנטית, אך מגע עם הנדבקים, השאלת דברים שהם משתמשים בהם תגדיל את הסיכוי להידבק (למשל, נעליים / גרביים).
 13. נעלים סגורות למשך זמן ממושך, דבר שקורה בעיקר אצל חיילים שבמהלך היום מזיעים הרבה, נשארים עם נעל סגורה, דבר זה יכול לגרום לפטרייה קיצונית, לכן, יש להשתמש בטלק ומוצרים נוספים שיכולים למנוע הצטברות של לחות.

לסיכום

נראה כי אי אפשר להימנע מזיהום בפטרת ציפורניים - כאשר פטריות קיימות בעיקר בגופנו וכשהסביבה שלנו "מאכילה" את צמיחתה של הפטרייה, אנחנו הרבה יותר קרובים להידבקות. זה מאוד רגיש לבני אדם שכמעט 12% מכלל האוכלוסייה הציפורניים שלהם ניזונות מפטרייה, אבל גם אם נראה חסר סיכוי להימנע ממערכת חיסונית טובה, היגיינת כוח ועמידות לרוב הסיבות, כמובן, יפחיתו את הסיכויים להידבקות בפטרייה.

המאמר באדיבות צוות המומחים של דיל קוסמטיקס ואינו מהווה חלופה לייעוץ של רופא עור, באם קיימת פטריה בציפורנים יש לפנות לרופא עור ולבחון את הבעיה ולקבל את הטיפול המתאים, במקרים מסימים טיפול קוסמטי אינו הפתרון ויש צורך בטיפול תרופתי.