כמה מים צריך לשתות ביום ולמה זה חשוב

מים הם נוזל החיים, ללא שתיית מים כלל גוף האדם יוכל לשרוד בין 3 ל-7 ימים בממוצע. אדם בוגר צריך לשתות בין 12 ל-15 כוסות מים ביום כדי לשמור על רמה מאוזנת של נוזלים בגוף. חשוב לציין כי צריכה של שתיה ממותקת היא אינה תחליף לשתיית מים. השתייה הממותקת עמוסה בחומרים מזיקים לגוף כגון; ממתיקים מלאכותיים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח וכיוצא באלה. בנוסף, למרות שאכילת פירות וירקות אכן מכניסה נוזלים לגוף, גם הם אינם מהווים תחליף ראוי לשתיית מים.

אנשים רבים מתקשים לשתות את הכמות הרצויה של מים ביום היות שלעיתים צריכה של שתיה ממותקת מווסתת את תחושת הצמא ואין צורך במים לרוויה. וכן, בעיקר בחודשי החורף הצורך בשתיית מים אינו בוער אנו לא תמיד נרגיש תחושת צמא בשל הטמפרטורות הנמוכות.

לכן, חשוב לשתות מים באופן יזום גם אם אנו לא מרגישים תחושת צמא. מיני בר מים או מתקן מים יכולים לסייע לכם לשתות את הכמות הרצויה במהלך היום, שימוש במתקן מים מייתר את הצורך לסחוב את הבקבוקים, הופך את פעולת השתייה לנגישה וקלה ונמצא במקום בולט לעין באופן המהווה תזכורת תמידית לשתות עוד.

כיצד מחסור במים משפיע על הגוף?

מחסור במים יכול לגרום לנזקים רבים למשל; התייבשות, במצב זה אנו מאבדים כמות גדולה יותר של מים מהכמות אותה אנו צורכים. כתוצאה מכך הגוף גם מאבד מלחים חיוניים ונגרמים תסמינים של כאב ראש, סחרחורת, דפיקות לב מואצות ועוד. התייבשות עלולה להוביל לפגיעה במוח בכבד והכליות ובמקרים מסוימים אף למוות. ברוב המקרים, כאשר שמים לב לתסמיני ההתייבשות בינוניים ומעלה, שתיה רגילה של מים דרך הפה לא תעזור ויש להחדיר מים לגוף באמצעות אינפוזיה בבית חולים.

בנוסף, מחסור במים משפיע על רמת האנרגיה שיש לכם ביום יום. מחסור בשתייה יכול לגרום לכם להרגיש תשישות ועייפות חריגה מהרגיל, לסחרחורת בלבול וכאבי בטן. כמו כן, מחסור במים מאט את קצב חילוף החומרים בגוף, שכן חומרי המזון מובלים אל התאים כשהם מומסים בתוך המים. וכן, מחסור במים אף גורם לעור שלנו להזדקן מהר יותר, שתייה מרובה תסייע לשמירה על עור חלק ולסימני ההזדקנות להופיע בזמנם ולא מוקדם מן הרגיל.

בר מים מי עדן:

מיני בר מים של מי עדן הוא ללא ספק הפתרון המושלם לצריכת כמות המים המומלצת לגופנו. ראשית, אין סיכוי שנישאר ללא מים בגלל ששכחנו לקנות בקבוקים, המים נשמרים בטמפרטורה קרירה ונעימה לשתייה וכן בר המים נמצא מולנו ומהווה תזכורת תמידית לשתיית מים. בנוסף בר המים של מי עדן מגיע גם במידות קטנות יחסית כך שתוכלו לרכוש את בר המים ולהנות ממנו גם במקום צפוף ובגובה אידיאלי.