טיפולים קוסמטיים

תוכן [ הסתר ]

בעמוד זה נציג טיפים שיעזרו לכם לטפח את עור הפנים שלכם כמו שצריך, הסברים כגון ניקוי נכון של הפנים, טיפול קוסמטי ושימוש נכון בקרם לחות וקרם הגנה נגד השמש.

טיפולים קוסמטיים

לפני שנתחיל עם 3 רוטינות לטיפוח כללי במסגרת הטיפול הקוסמטי, תצטרכו לדעת איזה סוג עור פנים יש לכם. טיפול קוסמטי לפנים נקבע על פי סוג העור והצרכים שלו: עור שמן, רגיל, יבש, רגיש או פגום-שמש.

צעדים בסיסיים של טיפול קוסמטי לפנים

שלב 1: ניקיון

לכל אחד יש העדפה אישית לגבי סוג המנקה. חשוב לבחור סבון מיוחד לפנים המכיל לחות המותאמת לעור הפנים. כל עור מגיב אחרת למנקים שונים, ולכן יש לערוך ניסויים ולהרגיש איזה מנקה הוא הטוב ביותר עבורכם.

אל תשתמשו בסבון שאיננו נוזלי, מכיוון שאלו נוטים לייבש את העור. הזהרו לא לנקות את עור הפנים בסבון בדחיפות רבה מדי. שטיפה בכל לילה אמורה להספיק.

בבוקר כל מה שצריך זה התזה של מים פושרים כדי להוריד את הליכלוך שהצטבר מהלילה. לעולם אל תשטפו את עור הפנים עם מים חמים או קרים, משום שזה יכול לפגוע בתאי העור.

שטיפת פנים

השתמשו במים חמימים כדי לגרום ללכלוך לרדת. השתמשו בכמות אצבע של מנקה, ואז נקו את הפנים עם מים קרירים או פושרים. איפור יש להוריד עם תכשיר מיוחד.

שלב 2: פילינג (קילוף עור)

זהו שלב שרוב האנשים מדלגים עליו, למרות שהוא חשוב.

מקלפי עור פועלים על ידי הורדת שכבת התאים המתים שגורמים לעור הפנים שלנו להראות מלוכלך ולא מבריק. קילוף עור פנים פעם בשבוע גורם לעור לזרוח כל השנה. כדאי להשתמש בספוג עדין וקרם עם גרגרים דקים.

שלב 3: לחות

לא משנה איזה סוג עור יש לך – יש צורך בקרם לחות, בייחוד באקלים שיש לנו בישראל שלא עוזר לעור. מדוע? קרם לחות אוטם את הלחות לתוך העור. כמה קרם לחות לשים? העור שלך יגיד לך. כשהעור מתוח הוא זועק ללחות. יש להזהר ולא לשים יותר מדי לחות, משום שזה עלול לחסום את הנקבוביות בעור.

עוד מידע בנושא טיפולים קוסמטיים