מדריך בחירת קלנועית לגיל השלישי

קלנועית לגיל השלישי 

בגיל מבוגר, אנשים רבים סובלים מפגיעה בעצמאות שלהם כיוון שקשה להם ללכת ברגל למרחקים ארוכים. לכן הם מחפשים פתרונות שיקלו על חיי היום יום שלהם. ברוב המקרים העצמאות חשובה להם מאד והם עושים כל שניתן כדי לא להיות לנטל על ילדיהם ועל קרוביהם. אחת האופציות המומלצות לגיל זה היא קלנועית לגיל השלישי. מדובר בכלי תחבורה נוח ביותר שמאפשר להם נסיעות קצרות עבור הסידורים האישיים שלהם, כמו קניות, ביקור אצל הנכדים, הגעה למרפאה וכו'. באופן יחסי קל מאד לנהוג בכלי תחבורה זה ולתמרן אתו בעת הנסיעה במרחבים השונים. 

כדי להיות ערוכים הן לימים החמים שבהם השמש קופחת והן לימים הגשומים, רוב הציבור המבוגר מעדיף לרכוש קלנועית סגורה שיש בה הגנה לכל תרחיש. כיוון שבדרך כלל האנשים המבוגרים אינם נוסעים למרחקים ארוכים הם לא יצאו במזג אוויר חורפי סוער, אך אם תופס אותם גשם בעת הנסיעה הם מוגנים ויכולים להמשיך לנוע באיטיות, או לחלופין להמתין במקום בטוח בצידי הדרך עד שהגשם ייחלש ואז להמשיך לנסוע באמצעות קלנועית לגיל השלישי המותאמת לכך. 

בחירה של קלנועית לגיל השלישי 

ההיצע הוא של כמה סוגים של קלנועיות ולכן יש כמה נתונים בסיסיים שהלקוח הפוטנציאלי צריך לקבל עליהם החלטה ובהתאם לכך הבחירה תהיה קלה יותר. אם הצורך הוא באופציה של קלנועית ליחיד, קלנועית לזוג, אופציה של קיפול הקלנועית כדי שאפשר יהיה להעמיס אותה ברכב או קלנועית שמתקפלת לצורה של מזוודה ולכן מתאימה מאד לנסיעות הן בארץ והן בעולם.

מהן התוכניות הכלליות של כל נהג כשהוא ינהג בקלנועית, אם יהיו לו נסיעות רבות, ארוכות, או קצרות. אם יהיה עליו להעמיס ציוד רב ולכן הוא זקוק לארגז מטען גדול או שהוא יסתפק בארגז קטן ובסל קדמי עבור הקניות ובמשקל מסוים של כלי התחבורה.

התאמה אישית של הקלנועית 

בהתאם למגבלות האישיות, כמו לדוגמה מי שקשה לו לעלות על מדרגה גבוהה ולתנאי השטח שבהם אמור לנוע כל נהג, כמו לדוגמה מי שנוהג במושב שיש בו שטחים בוציים, אפשר לקבל החלטה על קלנועית בעלת מדרגה נוחה לעלייה ולירידה, גובהם של הצמיגים מהכביש וממוצע מהירות הנסיעה כמו הטווח בין 13-6  קילומטר לשעה. 

אופציות של כלי תחבורה איכותיים למבוגרים 

קלנועית לגיל השלישי היא האפשרות המיטבית עבור הגיל המבוגר ולכן כל מי שמעוניין לרכוש רכב מסוג זה בוחן אופציות שונות כמו קלנועיות גולף שהן מרווחות ונוחות מאד בחיי היום, דגמים מובילים כמו גולף ריידר, וולויט או 1 G. 

אם מדובר בקלנועית לגיל השלישי ליחיד, האופציות הן גו גו, שופיריידר, אפיקים ודגמים נוספים. לקוחות רבים מעדיפים לרוכש קלנועית זוגית כדי שתהיה אפשרות לנסיעה עם אדם נוסף ולכן הם בוחרים במריץ, רויאל, אפיקים, בריז 4 , בריז 3 והיצע נוסף של קלנועיות איכותיות.