מתי הגיע הזמן למסז רפואי

הידעתם שעיסוי הוא לא רק חוויה כיפית ומרגיעה? אם קיבלתם פעם עיסוי, אתם כבר יודעים שזו הרגשה נפלאה ודרך מצוינת להירגע ולהתפנק. עם זאת, עיסוי מתגלה יותר ויותר כטיפול יעיל למצבים רפואיים רבים.

בין אם אתם סובלים מבעיות פיזיות או נפשיות, טיפול בעיסוי רפואי, כמו גם טיפול רפלקסולוגיה, מאפשר לכם ליהנות מטיפול יעיל וחיוני. עיסוי רפואי מציע מספר יתרונות בריאותיים המסייעים לטפל במגוון מחלות ומצבים.

מחקרים הראו שמסג רפואי יכול להוריד את קצב הלב, להוריד את לחץ הדם, להגביר את זרימת הדם ולשפר את זרימת כלי הלימפה. העיסוי גם מרגיע את השרירים, משפר את טווחי התנועה ומעודד ייצור אנדורפינים – כל אלה יכולים לשפר את המצב הבריאותי.

לא משנה ממה אתם סובלים, עיסוי רפואי יכול לעזור לכם. יחד עם זאת, ישנם כמה מצבים בריאותיים שעבורם העיסוי הוכח כיעיל להפחתת תסמינים ולקידום ריפוי והחלמה:

כאב

עיסוי רפואי מקדם הרפיה כך שהוא דרך נפלאה להפחתת מצבי כאב שונים, בין אם הם נגרמו מניתוח, מפציעה או מבעיה כרונית כלשהי. לפי המחקר, טיפול בעיסוי יכול לעזור לכם במיוחד אם אתם סובלים מכאבי גב תחתון. העיסוי מקדם זרימת דם לחלקים הכואבים בגוף ומשחרר את משככי הכאבים הטבעיים של הגוף.

חרדה ודיכאון

עיסוי רפואי יכול לעזור לאנשים שסובלים מבעיות נפשיות. לפי מחקר שבדק מטופלים הסובלים מחרדה, העיסוי הרפואי יכול להוריד את הורמון הסטרס, הקורטיזול, בשיעור של 53 אחוזים. בנוסף, הטיפול הטבעי מגביר את ייצור הסרוטונין והדופמין בגוף ועוזר לאנשים עם דיכאון.

מיגרנה וכאבי ראש אחרים

ישנם גורמים רבים התורמים לכאבי הראש ואלה כוללים מתח, עייפות ובעיות בריאות אחרות, כולל מחלות. העיסוי הרפואי מקל על המתח והכאב ובכך עוזר להפחית את התסמינים של כאבי הראש ואף למנוע אותם לחלוטין. אם אתם סובלים ממיגרנה, עיסוי רפואי יעזור להפחית את פרקי הזמן בהם אתם חוטפים כאבי ראש, התסמינים יהיו פחות חמורים ואיכות השינה שלכם תשתפר.

סרטן השד וסוגי סרטן אחרים

לפי המחקר, חולות בסרטן השד שמקבלות עיסוי רפואי נהנות מהפחתת מתח וחרדה. לפני הניתוח, העיסוי מרפה את רקמת השריר ומגביר את זרימת כלי הלימפה. לאחר הניתוח, ניתן להשתמש בטכניקות עיסוי מיוחדות לניקוז הלימפה, כדי להפחית את הכאב והנפיחות.

העיסוי לא רק מפיג מתח וחרדה אלא מסייע גם למחלימים מטיפול נגד סרטן ומפחית את החוויות הקשורות לדיכאון, כאבים, עייפות, נדודי שינה ובחילות.

פציעת מאמץ חוזרת

אם אתם סובלים מפציעת מאמץ חוזרת ונשנית, או מבעיות המשפיעות על השרירים והמפרקים וחשים רגישות, כאב פועם, עקצוץ או אובדן תחישה – עיסוי רפואי יכול להועיל לכם. בעיות אלה נגרמות לפעמים עקב שימוש יתר בקבוצת שרירים, הישארות ביציבה מסוימת לאורך זמן, הרמת חפץ כבד וגורמים אחרים. לפי המחקר, למשל, חולים עם תסמונת התעלה הקרפלית, מצאו שטיפול בעיסוי רפואי עזר להפחית את הכאב ולהגביר את כוח האחיזה של כפות הידיים.

מאמר זה נכתב בשיתוף >> אתי קגן מהמרכז לרפואה משלימה