תוכן [ הסתר ]

כשמדברים על ניתוחים אסתטיים, ההתייחסות הראשונית היא אל האזורים החשופים, הבולטים מבחינה חזותית. אלא שהמציאות מראה שבשנים האחרונות גדל בעשרות מונים מספר הנשים שבוחרות טיפולים מסוג אחר – טיפולים הנכנסים תחת התחום של אסתטיקה וגינלית, הנוגעת לאזורים המוצנעים יותר. הנה כל מה שצריך לדעת על הנושא.

מהי אסתטיקה וגינלית?

כשאנחנו מדברים על אסתטיקה וגינלית, הכוונה היא למספר הליכים הנעשים אצל נשים אשר חשות צורך לשנות או לתקן את האזור הוגינאלי שלהן. הסוגיה הזו אינה רק אסתטית, כמובן, שעה שפגמים באיברים שבאזורים אלה עלולים להביא להפרעה בתפקוד שלהם, כמו גם לפגיעה בביטחון העצמי של אותן נשים.

על אף שטיפולים מהסוג הזה ידועים כבר למעלה משני עשורים, הם צברו פופולאריות של ממש בשנים האחרונות. כיום, יותר ויותר נשים, בכל גיל, שמות פעמיהן למכוני אסתטיקה, ומעצבות מחדש את האזור הוגינאלי. הסיבות לכך יכולות מגוונות: חלקן עושות זאת לאחר מספר לידות, בעוד אחרות מעוניינות להתמודד עם פגמים מולדים. נשים מסוימות עושות זאת לשם עיצוב האזור גרידא, בעוד אחרות למטרת הגברת ההנאה המינית (הגדלת נקודת ה-G, למשל).

בנקודה הזו, נדרש להיכנס לעובי הקורה, ולבחון את הטיפולים השונים אשר נכנסים כיום תחת ההגדרה של אסתטיקה וגינלית.

ניתוח להצרת הנרתיק

ניתוח להצרת הנרתיק מיועד לנשים אשר קירותיו של הנרתיק שלהן נפלו או צנחו, בין אם אם עקב לידות ובין אם כתוצאה ממבנה גנטי. תכליתו של הניתוח היא לעצב מחדש את האזור, לדאוג להיבט האסתטי של הנרתיק ואף לסייע לשיפור חיי המין של הנשים.

במהלך הניתוח, מקלף המנתח את עתודות העור שעל קיר הנרתיק, מבצע חתכים ותופר. הניתוח נחשב לפשוט באופן יחסי, והוא נעשה תחת הרדמה מקומית. לאחר התאוששות של מספר שעות, משוחררת המנותחת לביתה. היא יכולה לקיים יחסי מין לאחר כשלושה שבועות - מומלץ להרבות באמבטיות על מנת לזרז את ההחלמה. הסיכונים העיקריים בתהליך הם זיהומים באזור.

ניתוח עיצוב הואגינה

ניתוח עיצוב ואגינה, כפי שניתן להסיק משמו, הוא ניתוח אסתטי במלוא מובן המילה, והוא נועד לשפר את מראה השפתיים. מהלך הניתוח דומה לניתוח להצרת הנרתיק: המנתח מבצע חיתוך של השפתיים ותופר אותן. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית, ונמשך עד עשרים דקות.

בתום ההליך, ממתינה המנותחת מספר שעות לצורך התאוששות. היא יכולה לשוב לביתה כבר באותו יום, אולם מומלצת מנוחה של לפחות שבוע. להרגעה ולהחלמה מהירה רצוי, גם במקרה הזה, להרבות באמבטיות. ניתן לחזור לפעילות מינית רק לאחר כחודש ימים. גם כאן הסיכון הוא בעיקר זיהום.

איחוי קרום הבתולין

את הסקירה של טיפולי אסתטיקה וגינלית ממשיכים עם איחוי קרום הבתולין, אותה רקמה דקה הנמצאת בפתח הנרתיק, וחוסמת אותו באופן חלקי. לאחר קיום יחסי מין בפעם הראשונה, קרום זה מבותק, מה שכרוך לעיתים בכאבים עזים ובדימום. אלא שיש נשים המעוניינות לשחזר את קרום הבתולין, כשלרוב הסיבות לכך נוגעות להתאמה לערכים ולנורמות בתרבות מסוימת: התפיסה לפיה קרום הבתולין מסמל צניעות, למשל, או חברות בהן נשים מעדיפות להתחתן או לקיים יחסי מין כשקרום הבתולין במצב ה"ההתחלתי" שלו.

ניתוח פלסטי למטרה זו נחשב לפשוט באופן יחסי, והוא מבוסס על תפירה מחודשת של דפנות קרום הבתולין. הוא נמשך בין עשרים דקות לכשעה, ומבוצע תחת הרדמה, חלקית או מלאה. הגם שההתאוששות מהטיפול אינה ארוכה (התפרים, לראיה, נספגים מעצמם), מומלץ לא לקיים יחסי מין כחודש לאחר הטיפול.